IV NIEDZIELA

okresu przygotowania paschalnego (Wielkiego Postu)

06.03.2016

1. Dzisiaj rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do środy. Nauki rekolekcyjne głosi ks. Andrzej Uruski, salwatorianin, dyrektor rekolekcji i misji parafialnych oraz rektor kościoła w lesie bukowym w Trzebnicy. Serdecznie go witamy i życzymy pomocy Ducha Świętego w trudzie głoszenia Bożego Słowa.

2. Msze z naukami rekolekcyjnymi będą odprawiane: w Wysokim Kościele w poniedziałek i we wtorek o godzinie 9.00 i 18.30, a w środę o godzinie 18.45; w Piotrkowiczkach codziennie o godzinie 17.15. Bardzo prosimy młodzież gimnazjalną, ze szkół średnich, pracującą i wszystkich wiernych aby wzięli udział w rekolekcjach. Skorzystajmy wszyscy z daru Bożego miłosierdzia!

3. W środę na zakończenie rekolekcji okazja do spowiedzi: w Wysokim Kościele o godzinie 8.30 i 18.00. Natomiast w Piotrkowiczkach o godzinie 16.30. W tym też dniu będzie można złożyć ofiarę na tacę – zbierze ją Ksiądz Rekolekcjonista. Prosimy Was o ofiarność!

4. Rekolekcje dla dzieci odbędą się w szkole podstawowej w Wiszni Małej w tych samych dniach co rekolekcje parafialne: w poniedziałek i we wtorek w godzinach od 11.30 do 12.20. Natomiast w środę od godziny 11.00 do 12.20. Tam też na zakończenie rekolekcji będzie dla nich spowiedź i Msza święta.

5. Plan rekolekcji jest wywieszony w gablotkach przed kościołem, a także umieszczony na parafialnej stronie internetowej.

6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w obu kościołach odprawiamy w piątek o godzinie 17.00. Po nabożeństwie Msza święta.

7. W sobotę, 12 marca o godzinie 11.00 w świetlicy przy kościele parafialnym swoje spotkanie będzie miała Liturgiczna Służba Ołtarza, tj. ministranci i lektorzy. Natomiast o godzinie 12.00 swoje spotkanie będzie miała młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Prosimy aby nikogo nie zabrakło na tym spotkaniach.

8. We wtorek przypada Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom z okazji ich święta życzymy dużo zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień.

9. W przyszłą niedzielę, tj. 13 marca osoby należące do parafialnej grupy Caritas będą po raz drugi zbierać do puszek ofiary pieniężne, które są zostaną przeznaczone na zrobienie paczek dla osób wielodzietnych i najuboższych w naszej parafii na święta Wielkanocne. Za każdą ofiarę jaką złożycie składamy Bóg zapłać!

10. W przyszłą niedzielę, tj. 13 marca o godzinie 12.00 odprawi Mszę świętą w swojej intencji z okazji swoich urodzin i imienin Ks. Proboszcz. Zapraszamy wszystkich na tą Mszę świętą.

11. Składamy serdeczne Bóg zapłać parafianom z Pierwoszowa, którzy złożyli ofiarę pieniężną w kwocie 500 złotych na zakup kwiatów do Ciemnicy i Bożego Grobu.

Zachęcamy do zakupienia i przeczytania nowego numeru Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze m.in.: Kiedy spowiedź jest szczera? – o czwartym warunku dobrej spowiedzi; Jak otrzymać 500 złotych na dziecko. Program 500 plus w pytaniach i odpowiedziach i wiele innych ciekawych artykułów.

Życzymy Wam dobrego przeżycia rekolekcji oraz wszelkich potrzebnych łask!

Salwatorianie