III NIEDZIELA

okresu przygotowania paschalnego (Wielkiego Postu)

28.02.2016

1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w obu kościołach odprawiamy w piątki o godzinie 17.00. Po nabożeństwie – Msza święta.

2. W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Przewodniczyć im będzie ks. Andrzej Uruski, salwatorianin, dyrektor rekolekcji i misji parafialnych oraz rektor kościoła w lesie bukowym w Trzebnicy. Na każdej Mszy świętej zostanie wygłoszona nauka ogólna dla wszystkich. Bardzo prosimy młodzież gimnazjalną, ze szkół średnich, pracującą i wszystkich wiernych o zarezerwowanie czasu na te święte wielkopostne ćwiczenia. Skorzystajmy wszyscy z daru Bożego miłosierdzia! Plan rekolekcji wywieszony jest w gablotkach przed kościołem i na naszej parafialnej stronie internetowej. Prosimy jeszcze raz o zapoznanie się z nim.

3. Z okazji rozpoczęcia rekolekcji wielkopostnych nie będzie Mszy świętej w sobotę w Pierwoszowie o godzinie 17.00. Zapraszamy wszystkich do kościoła parafialnego.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek po Mszy świętej odczytamy intencje przyniesione przez Was do środy, odmówimy litanię do świętego Ojca Pio i na koniec będzie ucałowanie relikwii. W tym też dniu będziemy się modlić o liczne i święte powołania kapłańskie.

5. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty – w obu naszych kościołach – w pierwszy piątek miesiąca będzie od godziny 16.30.

6. W pierwszą sobotę miesiąca odwiedzimy od godziny 9.00 chorych i ludzi starszych z naszej parafii.

7. W przyszłą niedzielę przypada pierwsza niedziela miesiąca. W tym dniu po Mszach świętych o godzinie 9.45 w Piotrkowiczkach i o godzinie 12.00 w Wysokim Kościele będzie zmiana tajemnic różańcowych.

8. W dniu dzisiejszym osoby należące do parafialnego Caritas i woluntariusze zbierają ofiary pieniężne do puszek, które zostaną przeznaczone na zrobienie paczek dla rodzin wielodzietnych i najuboższych na święta wielkanocne. Za każdą ofiarę jaką złożycie na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać!

9. W piątek przypada święto św. Kazimierza, królewicza. Wszystkim Solenizantom składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i opieki świętego patrona.

10. Po Mszy świętej można zakupić paschaliki małe i duże Caritas. Małe kosztują 3 złote a duże 14 złotych.

11. Informujemy, że tydzień temu na pomoc polskim misjonarzom złożyliście ofiarę w wysokości 540 złotych. Dziękujemy za Wasz dar serca!

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego! W najnowszym numerze można znaleźć m.in. O postanowieniu poprawy, czyli o trzecim warunku dobrej spowiedzi; Nie polityka, ale wiara skłoniła Mieszka I do przyjęcia chrztu i wiele innych bardzo ciekawych artykułów.

Życzymy Wam wszelkiego dobra i błogosławionych owoców przeżywania wielkopostnego czasu łaski!

Salwatorianie