II NIEDZIELA

okresu przygotowania paschalnego (Wielkiego Postu)

21.02.2016

1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w obu kościołach odprawiamy w piątek o godzinie 17.00. Po nabożeństwie – Msza święta.

2. Gorzkie Żale śpiewamy w niedziele: w Wysokim Kościele po Mszy świętej o godzinie 8.00 i 12.00; w Piotrkowiczkach po Mszy świętej o godzinie 9.45; w Wiszni Małej przed Mszą o godzinie 10.30. W Pierwoszowie Gorzkie Żale odprawiane są w sobotę o godzinie 16.30 przed Mszą świętą.

3. Jutro przypada święto Katedry świętego Piotra Apostoła.

4. Ofiary zbierane dzisiaj do skarbonek są pomocą dla polskich misjonarzy. Za każdy datek złożony na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać!

5. W przyszłą niedzielę, tj. 28 lutego i w niedzielę – 13 marca składka zbierana do puszek przez osoby należące do parafialnego Caritas i woluntariuszy będzie przeznaczona na pomoc w przygotowaniu paczek dla rodzin wielodzietnych na święta Wielkanocne. Za każdą ofiarę jaką złożycie na ten zaszczytny cel składamy serdeczne Bóg zapłać! Bardzo mile są widziany sponsorzy, którzy wesprą naszą inicjatywę.

6. Od jutra, tj. poniedziałku w sklepach na terenie naszej parafii będą wyłożone kosze, do których można składać artykuły spożywcze przeznaczone na zrobienie paczek dla rodzin wielodzietnych na święta Wielkanocne. W miarę możliwości wspomóżcie potrzebujące rodziny naszej parafii.

7. Informujemy osoby, które pragną zawrzeć sakrament małżeństwa, że w gablotce przed kościołem parafialnym i w Piotrkowiczkach jest wywieszony plan kursu przedmałżeńskiego, który rozpocznie się od 10 marca w parafii p.w. św. Bartłomieja i św. Jadwigi w Trzebnicy. Zapisy przyjmowane są w kancelarii w Trzebnicy lub drogą internetową: www.trzebnica.sds.pl. Prosimy osoby zainteresowane o uczestnictwo w tym kursie i zapoznanie się z terminem spotkań.

8. Od dziś można zakupić: paschaliki małe i duże oraz baranki z białej czekolady w ramach ogólnopolskiej akcji Wielkanocne Dzieło Caritas. Małe kosztują 3 złote, duże 14 złotych i baranki 5 złotych.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego! W najnowszym numerze oprócz stałych rubryk m.in.: Pół miliona ludzi przybyło do Rzymu, by uczcić świętych kapucyńskich spowiedników; Jaki faktycznie pomysł na polską szkołę ma nowy rząd?; Prawdziwa uczta dla ducha – Gorzkie Żale na płycie CD do słuchania i wiele innych bardzo ciekawych artykułów.

Wszystkim parafianom i gościom niech Pan da wytrwałość w wypełnianiu wielkopostnych postanowień i udziela wszelkich potrzebnych łask!

Salwatorianie