IV NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY31.01.2016

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1. We wtorek, tj. 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte w tym dniu zostaną w Wysokim Kościele odprawione o godzinie 9.00 i 17.00. W Piotrkowiczkach o godzinie 17.00. Tego dnia poświęcimy gromnice. Prosimy o przyniesienie tych świec. 

2. W święto Matki Bożej Gromnicznej przypada światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę przeznaczone są na pomoc zakonom kontemplacyjnym.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek po Mszy świętej odczytamy intencji dziękczynne i błagalne przyniesione przez Was do środy, odmówimy litanię do świętego Ojca Pio i na koniec będzie ucałowanie relikwii. W tym też dniu będziemy się modlić o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.

4. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty – w obu naszych kościołach – w pierwszy piątek miesiąca od godziny 16.30.

5. W pierwszą sobotę odwiedzimy od godziny 9.00 chorych i ludzi starszych z naszej parafii.

6. W przyszłą niedzielę przypada pierwsza niedziela miesiąca. W tym dniu po każdej Mszy świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja oraz zmiana tajemnic różańcowych.

7. W czwartek przypada 10 rocznica konsekracji biskupiej Metropolity J.E. Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego. Zachęcamy do modlitwy w intencji Najdostojniejszego Pasterza naszej Archidiecezji.

8. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w środę – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika – patrona od chorób gardła. W tym dniu po Mszy będzie udzielenie błogosławieństwa św. Błażeja
– w piątek – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy – błogosławieństwo chleba i wody ku czci św. Agaty
– w sobotę – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy
Wszystkim Solenizantom i solenizantkom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

9. Dzisiaj po Mszy świętej jest zbierana ofiara pieniężna do puszek na bardzo trudną sytuację finansową klasztorów Sióstr klauzurowych w naszej Archidiecezji. Prosimy o ofiarność na ten cel.


Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze m.in.: Synowie i córki Króla- sześć poruszających historii na ostatni dzień Życia Konsekrowanego; Jezus przychodzi do więzienia; Tajemnice Zamku Królewskiego i wiele innych ciekawych artykułów.


Dziękujemy Wam za Waszą obecność i za wszelkie dobro. Niech Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej towarzyszy w tym tygodniu wszystkim parafianom i gościom.

Wasi duszpasterze – Salwatorianie