III NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

24.01.2016

1. Msze święte w tygodniu są odprawiane w Wysokim Kościele o godzinie 17.00. W piątek o godzinie 17.00 w Piotrkowiczkach i w sobotę w Pierwoszowie również o godzinie 17.00.

2. Kancelaria parafialna czynna jest od wtorku do piątku po Mszy świętej wieczornej od godziny 18.00 do 19.00.

3. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – Nawrócenie św. Pawła Apostoła
– we wtorek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa
– w środę – wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa
– w czwartek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła
Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

4. Na apel Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego w przyszłą niedzielę, tj. 31 stycznia po każdej Mszy świętej będzie zbierana do puszek ofiara pieniężna na bardzo trudną sytuację finansową klasztorów Sióstr klauzurowych w naszej Archidiecezji. Prosimy Was o ofiarność.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze m.in.: Gdzie można spokojnie, bez pośpiechu, porozmawiać i szczerze wyznać grzechy stałego konfesjonału; specjalny dodatek „Gest na miarę epoki” poświęcony wymianie listów pomiędzy episkopatami Polski i Niemiec w 1965 roku i wiele innych ciekawych artykułów.
Można też kupić Mały Gość Niedzielny dla dzieci z plakatem z Lionelem Messim, zwycięzcą plebiscytu Złota Piłka 2016.

Dziękujemy Wam za Waszą obecność i za wszelkie dobro. Niech Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej towarzyszy w tym tygodniu wszystkim parafianom i gościom.

Wasi duszpasterze – Salwatorianie