II NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

17.01.2016

1. Msza święta w dniu jutrzejszym zostanie odprawiona w Wysokim Kościele o godzinie 9.00. Natomiast od wtorku o godzinie 17.00.

2. Jutro, tj. w poniedziałek odwiedziny duszpasterskie (kolęda) w Machnicach od godz. 15.00. Jeden kapłan od państwa Romaniuk; drugi – od państwa Galerów.

3. We wtorek (19 stycznia) chcemy odwiedzić jeszcze te rodziny, które nie mogły przyjąć kolędy w wyznaczonym czasie. Jeśli ktoś chce skorzystać z tej możliwości, to prosimy o skontaktowanie się z nami telefonicznie do południa w dniu jutrzejszym lub można też to uczynić dzisiaj po zakończonej Mszy świętej w zakrystii.

4. We wtorek kończymy doroczne odwiedziny duszpasterskie – tzw. kolędę. Dziękujemy Wam, drodzy Parafianie, za to, że przyjęliście nas do swoich domów z wiarą, pobożnością i serdecznością! Dziękujemy Wam za wszelkie ofiary materialne i przede wszystkim za życzliwość. Niech Boże błogosławieństwo, o które prosiliśmy w czasie odwiedzin kolędowych pozostanie w Waszych Rodzinach i mieszkaniach.

5. W najbliższy piątek, tj. 22 stycznia o godzinie 17.00 w Piotrkowiczkach zostanie odprawiona Msza święta.

6. W tym tygodniu w piątek, tj. 22 stycznia o godzinie 18.00 bardzo serdecznie zapraszamy na plebanię ministrantów i ich rodziców na spotkanie podsumowujące tegoroczną kolędę.

7. W przyszłą niedzielę – 24 stycznia na Mszy świętej o godzinie 12.00 będzie śpiewał kolędy chór Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji z Wiszni Małej. Zapraszamy na tą Mszę świętą.

8. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– we wtorek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
– w czwartek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego! W najnowszym numerze, oprócz stałych rubryk, m.in.: Kto otrzyma, a kto nie otrzyma 500 złotych na dziecko?; Dlaczego Żydzi ciągle płaczą pod ścianą nieistniejącej od prawie dwóch tysięcy lat świątyni jerozolimskiej? i wiele innych ciekawych artykułów.

Dziękujemy Wam za Waszą obecność i za wszelkie dobro. Niech Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej towarzyszy w tym tygodniu wszystkim parafianom i gościom.

Wasi duszpasterze – Salwatorianie