II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

03.01.2016

1. Msza święta w tym tygodniu od poniedziałku do piątku będzie odprawiana w Wysokim Kościele rano o godzinie 9.00. Natomiast w sobotę odprawimy o godzinie 17.00 w Wysokim Kościele i w Pierwoszowie.

2. Przypominamy, ze kancelaria parafialna w czasie odwiedzin duszpasterskich jest czynna w tym tygodniu od środy do piątku w godzinach od 10.00 do 11.00.

3. W środę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego zwane Świętem Trzech Króli. Tego dnia błogosławimy kadzidło, mirrę i kredę. Poświęconą kredą na drzwiach naszych mieszkań, kreśli się litery CMB, które są skrótem łacińskiej formuły Chryste, błogosław temu domowi. To znak, że przyjęliśmy Światło Objawienia i chcemy aby Chrystus przebywał między nami i aby wszyscy, którzy Go szukają, znaleźli Go w naszych rodzinach. Msze święte w tym dniu zostaną odprawione w porządku niedzielnym.

4. W pierwszy czwartek miesiąca po Mszy świętej o godzinie 9.00 odmówimy litanię do św. Ojca Pio i ucałowanie relikwii św. Ojca Pio.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego. W tym dniu o godzinie 12.00 pod przewodnictwem Pana Pawła Maliczowskiego zagrają kolędy dzieci z naszej parafii i z naszej gminy, które mają z nim ćwiczenia. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

6. Plan odwiedzin kolędowych w tym tygodniu (kolędę rozpoczynamy zawsze od godziny 15.00):
– w poniedziałek (04.01) – Wisznia Mała – ulice: Łąkowa, Kwiatowa, Polna, Wrzosowa, Gajowa, Makowa, Orlikowa, Różana i Chabrowa (jeden kapłan od ul. Makowej; drugi od leśniczówki przy ulicy Łąkowej)
– we wtorek (05.01) – Wisznia Mała – ulice: Szkolna (jeden kapłan od szkoły; drugi od państwa Jurkowskich)
– w czwartek (07.01) – Wisznia Mała – ulice: Szkolna od OKSiR-u, Krótka, Wąska, blok przy ul. Wąskiej, Wrocławska, Pocztowa i Parkowa (jeden kapłan od OKSiR-u; drugi od ul. Pocztowej)
– w piątek (08.01) – Pierwoszów – ulice: Lipowa, Dębowa, Wierzbowa, Parkowa, Sportowa, Ogrodowa, Spacerowa, Polna i Wrocławska (jeden kapłan od ul. Lipowej; drugi od państwa Brewka)

7. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Teraz będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego! W najnowszym numerze oprócz stałych rubryk m.in.: O reformie papieża Franciszka dotyczące kanonicznych procesów o nieważność małżeństwa; O nowym ordynariuszu diecezji zielonogórsko-gorzowskiej Tadeuszu Lityńskim oraz wiele innych ciekawych artykułów.

Dziękujemy Wam za Waszą obecność, za życzliwość i wszelkie dobro. Życzymy Wam w rozpoczętym Nowym Roku dużo zdrowia, radości, pokoju i nadziei na każdy dzień, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej w życiu rodzinnym i zawodowym.

Salwatorianie