UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

25.12.2015

1. Jednym ze sposobów przeżywania świąt Bożego Narodzenia jest wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. To piękna i głęboka tradycja. Niech więc nasze katolickie domy rozbrzmiewają kolędą śpiewaną w gronie rodziny i przyjaciół.

2. Jutro (26 grudnia) w drugi dzień świąt obchodzimy święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte zostaną odprawione w porządku niedzielnym. Ofiary złożone w tym dniu na tacę, przekażemy na utrzymanie Papieskiego Fakultetu Teologicznego we Wrocławiu.

3. W najbliższą niedzielę, tj. 27 grudnia obchodzimy święto świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu obchodzi swoje imieniny Ksiądz Jan Pachołek, który pracuje w naszej parafii. Mszę święta w swojej intencji odprawi o godzinie 12.00, na którą zapraszamy wszystkich parafian.

4. W niedzielę 27 grudnia po Mszy świętej o godzinie 12.00 zagra kolędy kwartet dęty w składzie: Justyna Maliczowska – trąbka, Paweł Maliczowski – puzon, Zuzanna Nycz – trąbka i Wojciech Nycz – puzon. Prosimy parafian o pozostanie i wysłuchanie tego kwartetu.

5. W poniedziałek, tj. 28 grudnia o godzinie 18.00 na plebanii odbędzie się spotkanie opłatkowo-organizacyjne Liturgicznej Służby Ołtarza wraz z rodzicami. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

6. Informujemy, że odwiedziny duszpasterskie, czyli tzw. kolęda rozpocznie się od 29 grudnia. Plan kolędy jest wywieszony w gablotkach przed kościołem i na naszej stronie internetowej. Prosimy o zapoznanie się z nim i sprawdzenie czy uwzględnione zostały wszystkie ulice.

7. Dziękujemy: Panu Marcinowi Paszkiewicz z Wiszni Małej za ofiarowane do kościoła parafialnego choinek, Panu Andrzejowi Walęckiemu i Andrzejowi Starule za załatwienie w nadleśnictwie i przywiezienie choinek do kościoła parafialnego i do kościoła filialnego w Piotrkowiczkach; Pani Teresie Kukułce i jej córkom za ubranie choinek i zrobienie szopki, udekorowanie i przygotowanie kościoła parafialnego. Serdeczne podziękowania składamy również Panu Adamowi Janikowi oraz mieszkańcom Mienic i Piotrkowiczek, którzy w kościele filialnym udekorowali choinki i zadbali o wystrój szopki betlejemskiej. Wszystkim składamy Bóg zapłać!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy życzenia: Niech Narodzony Zbawiciel świata przyniesie Wam pokój i miłość, a czas świąteczny otworzy Was na Jego miłosierdzie, abyście prawdą o narodzeniu Boga między nami żyli każdego dnia, będąc dla wszystkich bliźnich znakami Jego miłości. Wszystkim życzmy też radosnego świętowania tajemnicy Wcielenia Chrystusa.

Salwatorianie