IV NIEDZIELA ADWENTU

20.12.2015

1. Jutro, we wtorek i w środę serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa w roratach, które zostaną odprawione w obu kościołach o godz. 17.00. Natomiast w czwartek, 24 grudnia również zapraszamy wiernych i dzieci na ostatnią Mszę adwentową (ale już nie roratnią) na godzinę 9.00 do obu naszych kościołów.

2. Okazja do skorzystania ze spowiedzi świętej będzie jeszcze do środy w obu kościołach od godziny 16.15.

3. W czwartek obchodzimy Wigilię Bożego Narodzenia. Zachowajmy w tym dniu tradycyjny post od pokarmów mięsnych oraz napojów alkoholowych.

4. Wigilia to czuwanie w oczekiwaniu Pana. Świętujmy ją tak, aby Jezus zajął pierwsze miejsce przy naszym stole. Niech to będzie wieczór pojednania, zgody i serdeczności. Wieczerzę wigilijną zaczynamy od znaku krzyża i przeczytania fragmentu o narodzeniu Jezusa z Ewangelii św. Łukasza, potem następuje wspólna modlitwa Ojcze nasz. Potem wspomnijmy tych, którzy odeszli już od nas do wieczności i podzielmy się opłatkiem. Zachowajmy zdrowy umiar w jedzeniu i piciu. Nasza radość niech się wyrazi w wspólnym śpiewaniu kolęd.

5. Tradycyjna Pasterka zostanie odprawiona: w Piotrkowiczkach o godzinie 22.00, a w Wysokim Kościele o godzinie 24.00.

6. W piątek, w Uroczystość Bożego Narodzenia Msze święte będą celebrowane: w Piotrkowiczkach o godzinie 9.45; w Wiszni Małej o godzinie 11.00 oraz w Wysokim Kościele o godzinie 12.00. Nie będzie Mszy świętej o godzinie 8.00 i Mszy popołudniowych.

7. W sobotę (26 grudnia) w drugi dzień świąt obchodzimy święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte zostaną odprawione w porządku niedzielnym. Ofiary złożone w tym dniu na tacę, przekażemy na utrzymanie Papieskiego Fakultetu Teologicznego we Wrocławiu.

8. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu obchodzi swoje imieniny Ks. Jan Pachołek. O godzinie 12.00 odprawi w swojej intencji Mszę świętą, na którą zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza, dzieci, młodzież i wszystkich wiernych.

9. Przez dwie niedziele do puszek parafialnej Caritas, złożyliście 1780 złotych. Dzięki tym pieniądzom mogliśmy przygotować paczki na święta dla rodzin wielodzietnych. Bóg zapłać Wam za dar serca! Dziękujemy także wszystkim właścicielom sklepów na terenie naszej parafii za współpracę, pracownikom naszej Gminy oraz tym wszystkim osobom, którzy złożyli artykuły spożywcze do koszów. Wszystkim składamy Bóg zapłać!

10. Informujemy, że odwiedziny duszpasterskie, czyli tzw. kolęda rozpocznie się w tym roku 29 grudnia. Plan kolędy jest wywieszony w gablotkach przed kościołem i na naszej stronie internetowej. Prosimy o zapoznanie się z nim.

Zachęcamy do lektury niedzielno-świątecznego Gościa Niedzielnego w cenie 7 złotych. W najnowszym numerze: dodatek specjalny „Jak świętować Wigilię?”, między innymi z modlitwą Jubileuszową Roku Miłosierdzia oraz modlitwą za ubogich. Do zakupienia jest także świąteczny Mały Gość Niedzielny dla dzieci w cenie 4 złote.

W tym tygodniu pożegnaliśmy zmarłego śp. Pawła Tomalę z Piotrkowiczek. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niego: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

Dziękujemy Wam za Waszą obecność! Życzymy błogosławionych, pełnych Bożego pokoju Świąt!

Salwatorianie