III NIEDZIELA ADWENTU

13.12.2015

1. Dzisiaj rozpoczęliśmy Rekolekcje Adwentowe, które potrwają do wtorku. Nauki rekolekcyjne głosi franciszkanin O. Stanisław Paszewski z Legnicy. Serdecznie go witamy i życzymy pomocy Ducha Świętego w trudzie głoszenia Słowa Bożego.

2. Msze święte z naukami rekolekcyjnymi będą odprawiane: w Wysokim Kościele w tych dniach rano o godzinie 9.00; po południu w poniedziałek o godzinie 18.30 i we wtorek o godzinie 18.45. W Piotrkowiczkach o godzinie 17.15. Bardzo prosimy dzieci, młodzież ze szkół, pracującą i wszystkich wiernych aby bardzo licznie wzięli udział w rekolekcjach i tak wykorzystali czas łaski w rozpoczętych roku jubileuszowym.

3. We wtorek na zakończenie rekolekcji okazja do spowiedzi: w Wysokim Kościele o godzinie 8.30 i 18.00. Natomiast w Piotrkowiczkach o godzinie 16.30. W tym też dniu będzie można złożyć ofiarę na tacę – zbierze ją Ojciec Rekolekcjonista. Prosimy Was o ofiarność!

4. Plan rekolekcji jest wywieszony w gablotkach przed kościołem, a także umieszczony na parafialnej stronie internetowej.

5. Jutro i we wtorek nie będzie Rorat. Gorąco zachęcamy wszystkich parafian, dzieci i młodzież gimnazjalną do uczestnictwa w roratach w tym tygodniu od środy do piątku o godzinie 17.00.

6. W sobotę (19 grudnia) odwiedzimy od godziny 9.00 osoby chore i starsze z naszej parafii. Osoby, które chcą przyjąć kapłana, a nie są zapisane na liście stałych odwiedzin, prosimy zgłosić w kancelarii lub zakrystii do najbliższego piątku.

7. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Zachęcamy do osobistej modlitwy w tej intencji.

8. Okazja do spowiedzi przed Świętami Bożego Narodzenia będzie także w przyszłą niedzielę 20 grudnia pół godziny i w czasie Mszy świętej (z wyjątkiem Mszy popołudniowych). W tym dniu na Mszach świętych do południa w spowiedzi wspomoże nas ksiądz, który przyjedzie z naszego Seminarium Duchownego z Bagna. Prosimy, abyście we wtorek na zakończenie rekolekcji i w najbliższą niedzielę skorzystali z sakramentu pokuty, ponieważ w Wigilię i w czasie świąt spowiedzi nie będzie.

9. Dzisiaj są zbierane ofiary do puszek osoby należące do parafialnego Caritas na pomoc w przygotowaniu paczki dla osób wielodzietnych na święta Bożego Narodzenia. Za każdą ofiarę złożoną przez Was na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać!

10. W czwartek (17.12.) od godziny 10.30 członkowie Caritas z Księdzem Proboszczem będą odbierać dary żywnościowe dla ludzi potrzebujących, które zostały złożone przez Was do koszyków w sklepach na terenie naszej parafii. Jeśli ktoś mógłby jeszcze przywieźć indywidualnie dary na ten cel, to prosimy o dostarczenie ich w czwartek do godziny 15.00 do Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej.

11. Pani Magdalenie i Panu Krzysztofowi Kwiecień za pomoc w zakupieniu towaru, sponsorom, którzy wspomogli swoją ofiarą i osobom Caritas, którzy zaangażowali się w przygotowaniu paczek na dzień świętego Mikołaja oraz innym osobom, którzy pomogli nam, by to święto dla dzieci miało miejsce, składamy serdeczne Bóg zapłać!

Zachęcamy do zakupienia i przeczytania nowego numeru Gościa Niedzielnego!

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę, za złożone ofiary i za wszelkie dowody życzliwości i dobroci. Niech Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej towarzyszy wszystkim parafianom i gościom w duchowym przygotowaniu się do świąt Bożego Narodzenia.

Salwatorianie