II NIEDZIELA ADWENTU

06.12.2015

1. We wtorek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i rozpoczęcie Roku Jubileuszowego, który zakończy się w Uroczystość Chrystusa Króla w 2016 roku. Msze święte zostaną odprawione w obu kościołach o godzinie 17.00.

2. W przyszłą niedzielę, tj. 13 grudnia do wtorku 15 grudnia w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczniemy rekolekcje Adwentowe. Przewodniczyć im będzie franciszkanin z Legnicy O. Stanisław Paszewski. Na każdej Mszy świętej zostanie wygłoszona nauka ogólna dla wszystkich. Bardzo prosimy dzieci, młodzież z gimnazjum i ze szkół średnich oraz wszystkich wiernych o zarezerwowanie czasu na te święte adwentowe ćwiczenia. Skorzystajmy wszyscy z daru Bożego miłosierdzia! Plan rekolekcji wywieszony jest w gablotkach przed kościołem i umieszczony na naszej parafialnej stronie internetowej. Prosimy o zapoznanie się z nim.

3. Z okazji rozpoczęcia rekolekcji adwentowych nie będzie Mszy świętej w sobotę w Pierwoszowie. Zapraszamy wszystkich do kościoła parafialnego.

4. W najbliższą niedzielę – 13 grudnia zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii świętej wraz z rodzicami na Mszę świętą o godzinie 12.00 do kościoła parafialnego. Podczas tej Mszy świętej dzieci otrzymają poświęcone medaliki.

5. W tygodniu, tj. od poniedziałku do piątku o godzinie 17.00 są odprawiane w obu kościołach Msze święte roratnie, na które jeszcze raz zapraszamy do licznego uczestnictwa wszystkie dzieci, młodzież gimnazjalną i wiernych.

6. W sobotę, 12 grudnia o godzinie 11.00 w świetlicy przy kościele parafialnym swoje spotkanie będzie miała Liturgiczna Służba Ołtarza, tj. ministranci i lektorzy. Natomiast o godzinie 12.00 swoje spotkanie będzie miała młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

7. W dniu dzisiejszym i w przyszłą niedzielę osoby należące do parafialnego Caritas i woluntariusze będą zbierać ofiary do puszek na pomoc w przygotowaniu paczki dla rodzin wielodzietnych na Święta Bożego Narodzenia. Bardzo mile widziani są sponsorzy, którzy chcieliby wspomóc nasze parafialne inicjatywy. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać! Informujemy też, że od poniedziałku w sklepach na terenie naszej parafii są wyłożone kosze, do których można składać artykuły spożywcze i chemiczne. W miarę możliwości wspomóżcie potrzebujące rodziny naszej parafii.

8. Po Mszy świętej można zakupić świece wigilijne Caritas. Małe kosztują 6 złotych, a duże 12 złotych.

9. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Teraz będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

Zachęcamy do zakupienia i przeczytania nowego numeru Gościa Niedzielnego!

W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłą śp. Genowefę Wojtkiewicz, która kiedyś mieszkała w naszej parafii. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niej: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

Dziękujemy Wam za tworzenie tej Eucharystycznej wspólnoty. Za wszelkie dobro, zwłaszcza pomoc okazaną potrzebującym! Prosimy o nią nadal! Życzymy błogosławionego tygodnia!

Salwatorianie