I NIEDZIELA ADWENTU

29.11.2015

1. Od jutra w obu naszych kościołach, tj. od poniedziałku do piątku, w tygodniu o godzinie 17.00 będą odprawiane Msze święte roratnie, na które zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież gimnazjalną i wiernych. W czasie rorat dzieci otrzymają planszę, na której będą przyklejać obrazki otrzymywane każdego dnia. Prosimy też aby dzieci na roraty przychodzili z lampionami.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek po Mszy świętej w kościele parafialnym odczytamy intencje dziękczynne i błagalne przyniesione przez Was do środy, odmówimy litanię do świętego Ojca Pio i na koniec będzie ucałowanie relikwii. W tym też dniu będziemy się modlić o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.

3. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty w pierwszy piątek miesiąca w obu kościołach będzie od godziny 16.15.

4. W pierwszą sobotę miesiąca, tj. 5 grudnia odwiedzimy od godziny 9.00 chorych i ludzi starszych z naszej parafii.

5. W przyszłą niedzielę, tj. 6 grudnia przypada wspomnienie św. Mikołaja. W tym dniu zapraszamy wszystkie dzieci do uczestnictwa we Mszach świętych: w Piotrkowiczkach o godzinie 9.45 i w Wysokim Kościele o godzinie 12.00, po których będzie spotkanie ze świętym Mikołajem.

6. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. W związku z tym, że dzieci spotkają się w tym dniu ze świętym Mikołajem zmiana tajemnic różańcowych będzie za dwa tygodnie, tj. w niedzielę – 13 grudnia.

7. W przyszłą niedzielę, tj. 6 grudnia i w niedzielę 13 grudnia składka zbierana do puszek przez osoby należące do parafialnego Caritas i woluntariuszy będzie przeznaczona na pomoc w przygotowaniu paczek dla rodzin wielodzietnych na święta Bożego Narodzenia. Za każdą ofiarę jaką złożycie na ten zaszczytny cel składamy serdeczne Bóg zapłać! Bardzo mile są widziany sponsorzy, którzy wesprą naszą inicjatywę.

8. Informujemy, że ofiara zbierana przez te osoby w zeszłą niedzielę na zrobienie paczek, które dzieci otrzymają w przyszłą niedzielę z okazji świętego Mikołaja wyniosła 1090 złotych. Bardzo serdecznie dziękujemy!

9. Dzisiaj i w następne niedziele Adwentu, po każdej Mszy świętej można zakupić świece wigilijne Caritas. Małe świece kosztują 6 złotych, a duże 12 złotych.

10. W tym tygodniu – w środę, tj. 2 grudnia zapraszamy na godzinę 18.30 osoby należące do Caritas i woluntariuszy na spotkanie na plebanii.

11. Informujemy, że od jutra, tj. od poniedziałku w sklepach na terenie naszej parafii będą wyłożone kosze, do których można składać artykuły spożywcze przeznaczone na zrobienie paczek dla rodzin wielodzietnych na święta Bożego Narodzenia. W miarę możliwości wspomóżcie potrzebujące rodziny naszej parafii.

12. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w poniedziałek – święto św. Andrzeja, Apostoła; w czwartek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana; w piątek – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia składamy: zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

Zachęcamy do zakupienia i przeczytania Adwentowego Gościa Niedzielnego!

Dziękujemy Wam za Waszą obecność i za wszelkie dobro. Niech Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej towarzyszy w tym tygodniu wszystkim parafianom i gościom.

Salwatorianie