XXXIV Niedziela

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

22.11.2015

1. Jeszcze w tym tygodniu – do soboty – w kościele parafialnym będzie odmawiany o godzinie 17.00 różaniec z wypominkami. Po różańcu Msza święta wieczorna.

2. Informujemy, że w tym tygodniu w piątek nie będzie różańca i Mszy świętej w Piotrkowiczkach z powodu wyjazdu Księdza Proboszcza na rekolekcje kapłańskie. Natomiast w sobotę w Pierwoszowie o godzinie 17.00 będzie Msza święta.

3. W przyszłą niedzielę, 29 listopada rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i kolejny Adwent. Jest to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana w dzień Bożego Narodzenia i na spotkanie z Bogiem w wieczności. W okresie Adwentu w tygodniu będą odprawiane Msze święte roratnie. W związku z tym już dzisiaj prosimy rodziców aby pomogli przygotować dzieciom lampiony, z którymi będą przychodziły na roraty.

4. Dzisiejsza składka pieniężna zbierana do puszek przez osoby należące do parafialnego Caritas i woluntariuszy jest przeznaczona na zrobienie paczek, które otrzymają dzieci w dniu świętego Mikołaja. Za każdą ofiarę jaką złożycie na ten cel składamy Bóg zapłać!

5. Już dzisiaj informujemy Was, że Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w trzecią niedzielę Adwentu, tj. 13 grudnia.

6. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
– we wtorek – wspomnienie świętych męczenników wietnamskich Andrzeja Dunc-Lag, kapłana i Towarzyszy
Wszystkim Solenizantom składamy serdeczne życzenia: dużo zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętego patrona.

7. Informujemy, że ofiara zbierana do puszek na potrzeby organizacyjne Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 roku wyniosła 420 złotych i została przekazana do kurii

Zachęcamy do kupienia i przeczytania najnowszej lektury Gościa Niedzielnego. W tym numerze m.in.: Wstrząsające świadectwa byłych muzułmanów, którzy przyjęli chrzest oraz kalendarz ścienny z papieżem Franciszkiem na rok 2016 i wiele innych ciekawych artykułów. Można też zakupić grudniowy Mały Gość Niedzielny przeznaczony dla dzieci z płytą CD „Czekamy, śpiewamy”, czyli wyjątkowa składanka 11 piosenek roratnich, w tym na tegoroczne Roraty.

Dziękujemy Wam za Waszą obecność i za wszelkie dobro. Niech Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej towarzyszy w tym tygodniu wszystkim parafianom i gościom.

Salwatorianie