XXXIII NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

15.11.2015

1. Różaniec z wypominkami jest odmawiany w kościele parafialnym: w tygodniu o godzinie 17.00, a w niedziele po Mszy wieczornej. W Piotrkowiczkach: w piątek o godzinie 17.00, a w niedziele o godzinie 17.30.

2. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu podczas każdej Mszy świętej będzie zbierana na tacę ofiara pieniężna na rozbudowę i budowę nowych świątyń w naszej Archidiecezji.

3. W niedzielę w Uroczystość Chrystusa Króla na Mszy świętej o godzinie 12.00 czworo kandydatów zostanie przyjętych do grona ministrantów. Serdecznie zapraszamy na tą uroczystość ich rodziców i rodzeństwo.

4. W najbliższą niedzielę, 22 listopada osoby należące do parafialnego Caritas i woluntariusze po każdej Mszy świętej będą zbierać do puszek ofiary pieniężne. Ofiary te przeznaczymy na zrobienie paczek, które otrzymają dzieci w dniu świętego Mikołaja w kościele parafialnym i w Piotrkowiczkach. Za każdą ofiarę jaką złożycie na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać!

5. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – święto rocznicy poświęcenia Katedry Metropolitalnej Wrocławskiej
– we wtorek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej
– w środę – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
– w czwartek – wspomnienie bł. Salomei, dziewicy
– w piątek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana
– w sobotę – Ofiarowanie NMP
– w przyszłą niedzielę – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu kościelnego
Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

6. Dzisiaj po Mszy świętej jest zbierana do puszek ofiara pieniężna na potrzeby organizacyjne Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 roku. Prosimy Was o ofiarność!

7. Składamy serdeczne podziękowanie: sześciu rodzinom z Pierwoszowa, dwu rodzinom z Wysokiego Kościoła i pięciu rodzinom z Wiszni Małej za zebranie pieniędzy i zapłacenie odnowionej figury Pana Jezusa do Bożego Grobu do kościoła parafialnego. Odnowiona figura jest położona za balaskami w prezbiterium, którą można zobaczyć. Jeszcze raz wszystkim tym rodzinom składamy Bóg zapłać!

8. Informujemy, że ofiara zbierana do puszek na pomoc dla rodziny pokrzywdzonej przez los w naszej parafii, szczególnie na rzecz dzieci i na opał na zimę wyniosła 1000 złotych. Dziękujemy Wam za dar serca!

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze m.in.: O syryjskim księdzu, który niedawno uciekł z niewoli Państwa Islamskiego; O biblijnej Księdze Apokalipsy, która niesie Kościołowi pociechę w czasie prześladowań i zwątpienia; Nieznane kulisy zamachu na Jana Pawła II i wiele innych ciekawych artykułów.

Dziękujemy Wam za wszelkie dobro! Niech błogosławieństwo Boże prowadzi Was przez ten nowy tydzień!

Salwatorianie