XXXII NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

08.11.2015

1. Różaniec z wypominkami jest odmawiany w kościele parafialnym: w tygodniu o godzinie 17.00, a w niedziele po Mszy świętej wieczornej. W Piotrkowiczkach: w piątek o godzinie 17.00, a w niedziele o godzinie 17.30.

2. Msze święte w dni powszednie odprawiamy w Wysokim Kościele po różańcu. W Piotrkowiczkach Msza święta jest sprawowana w piątek, również po różańcu.

3. W środę, 11 listopada będziemy przeżywać święto narodowe: 97 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W Piotrkowiczkach w czasie Mszy świętej o godzinie 10.00 będziemy się modlić w intencji Ojczyzny. Po Mszy świętej przy miejscowym pomniku oddamy hołd bohaterom walk o wolność naszej Ojczyzny, a potem w miejscowej świetlicy odbędą się uroczystości patriotyczne. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tej Mszy świętej wszystkich parafian i mieszkańców naszej gminy, w czasie której będziemy dziękować Bogu za dar wolności i pokoju.

4. W sobotę, 14 listopada o godzinie 11.00 świetlicy przy kościele parafialnym będzie spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza, tj. ministrantów i lektorów oraz kandydatów na ministrantów. Zapraszamy bardzo serdecznie!

5. Również w sobotę, 14 listopada w salce przy kościele o godzinie 12.00 obędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Prosimy aby nikogo nie zabrakło na tym spotkaniu!

6. W przyszłą niedzielę, 15 listopada zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii świętej wraz z rodzicami na Mszę świętą o godzinie 12.00 do kościoła parafialnego. Podczas tej Mszy świętej dzieci otrzymają poświęcone książeczki.

7. W najbliższą niedzielę po każdej Mszy świętej będzie zbierana do puszek ofiara pieniężna na potrzeby organizacyjne Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 roku.

8. Za dwa tygodnie w niedzielę – 22 listopada osoby należące do parafialnego Caritas i woluntariusze po każdej Mszy świętej będą zbierać ofiary pieniężne. Ofiary te przeznaczymy na zbieranie paczek, które otrzymają dzieci w dniu świętego Mikołaja w kościele parafialnym i w Piotrkowiczkach. Prosimy Was o ofiarność.

9. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii będziemy obchodzić: w poniedziałek – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; we wtorek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; w środę – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; w czwartek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika; w piątek – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

10. W dniu dzisiejszym po Mszy świętej jest zbierana do puszek ofiara pieniężna na pomoc dla rodziny pokrzywdzonej przez los w naszej parafii, szczególnie na rzecz dzieci i na opał na zimę. Liczymy na Waszą ofiarność!

Zachęcamy do zakupienia i czytania nowego numeru Gościa Niedzielnego!

Dziękujemy Wam za tworzenie tej Eucharystycznej wspólnoty. Za wszelkie dobro i życzliwość. Życzymy błogosławionego tygodnia!

Salwatorianie