UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

XXXI Niedziela Okresu Zwykłego

01.11.2015

1. W dniu dzisiejszym nie będzie Mszy popołudniowych i różańca.

2. Jutro, tj. w poniedziałek (02.11.) obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. W tym dniu Msze święte w kościele parafialnym zostaną odprawione o godzinie 9.00 i 17.30, a w Piotrkowiczkach o godzinie 17.30. O godzinie 17.00 w obu kościołach odmówimy różaniec w intencji zmarłych poleconych w wypominkach.

3. Różaniec z wypominkami jest odmawiany przez cały miesiąc. W kościele parafialnym: w tygodniu o godzinie 17.00, a w niedziele po Mszy świętej wieczornej. W Piotrkowiczkach: w piątki o godzinie 17.00, a w niedziele o godzinie 17.30. Msze święte w dni powszednie odprawiamy po różańcu, czyli około godziny 17.30.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek po Mszy świętej odczytamy intencje dziękczynne i błagalne przyniesione przez Was do środy, odmówimy litanię do świętego Ojca Pio i będzie ucałowanie relikwii świętego Ojca Pio.

5. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty w pierwszy piątek miesiąca w obu kościołach będzie pół godziny przed odmówieniem różańca z wypominkami.

6. W pierwszą sobotę, 7 listopada od godziny 9.00 odwiedzimy z posługą sakramentalną ludzi chorych i starszych z naszej parafii.

7. W przyszłą niedzielę, będzie zmiana tajemnic różańcowych: w Piotrkowiczkach po Mszy o godzinie 9.45 i w Wysokim Kościele po Mszy o godzinie 12.00.

8. W przyszłą niedzielę, tj. 8 listopada po każdej Mszy świętej będzie zbierana do puszek ofiara pieniężna przez Caritas parafialny na pomoc dla rodziny pokrzywdzonej przez los w naszej parafii, szczególnie na rzecz dzieci i na opał na zimę. Bardzo prosimy Was o ofiarność na ten cel.

9. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii będziemy obchodzić:
– w środę – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa
Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze m.in.: Nie bali się umierać – święci uczą jak pokonać strach przed umieraniem; Synod i co dalej? – komentarz ks. Tomasza Jaklewicza z Rzymu oraz wiele innych ciekawych artykułów.

Dziękujemy Wam za wszelkie dobro! Niech błogosławieństwo Boże prowadzi Was przez ten nowy tydzień!

Salwatorianie