XXX NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

25.10.2015

1. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w tym dniu zostaną odprawione w Wysokim Kościele o godzinie 8.00, w Piotrkowiczkach o godzinie 9.45 i w Wiszni Małej o godz. 11.00. Główna Msza święta będzie celebrowana w kościele parafialnym o godzinie 12.00. Po niej wyruszymy na nasze cmentarze, aby modlić się za zmarłych tam spoczywających i poleconych w wypominkach. Przypominamy, że Uroczystość Wszystkich Świętych jest jedną z najważniejszych uroczystości kościelnych – świętem nakazanym! Dlatego nie wystarczy sama obecność na cmentarzu i modlitwa przy grobie. Każdy wierny ma w tym dniu obowiązek uczestniczenia we Mszy świętej.

2. W Uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie Mszy popołudniowych i różańca.

3. W związku z Uroczystością Wszystkich Świętych zmiana tajemnic różańcowych będzie za dwa tygodnie, tj. w niedzielę – 8 listopada.

4. Różaniec z wypominkami będzie odmawiany przez cały miesiąc listopad. W kościele parafialnym: w tygodniu o godzinie 17.00, a w niedziele po Mszy świętej wieczornej. W Piotrkowiczkach: w piątki o godzinie 17.00, a w niedziele o godzinie 17.30.

5. Okazja do spowiedzi świętej przed uroczystością Wszystkich Świętych będzie od poniedziałku do piątku w obu kościołach pół godziny przed nabożeństwem różańcowym. Zachęcamy do skorzystania z tego sakramentu, by po przyjęciu komunii świętej zyskać odpust zupełny. Od południa 1 listopada do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za zmarłych. W pozostałe dni za pobożne nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych można zyskać odpust cząstkowy.

6. W tym tygodniu zapraszamy na nabożeństwo różańcowe na godzinę 17.00 do obu kościołów. W Piotrkowiczkach do piątku. Po nim zostanie odprawiona Msza święta.

7. W środę, 28 października obchodzimy święto świętych Apostołów Szymona Judy i Tadeusza. Wszystkim Solenizantom składamy serdeczne życzenia: dużo zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

8. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym rodzinom i całemu zespołowi parafialnemu Caritas za zrobienie kanapek i poczęstowanie pielgrzymów idących z Wrocławia do grobu św. Jadwigi do Trzebnicy. Bóg zapłać!

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego! W najnowszym numerze: Znak świętych małżonków; Potrzeba jasnego nauczania – o synodzie biskupów; Zadbać o więź – o miłości małżeńskiej rozmowa z O. Ksawerym Knotem oraz wiele innych ciekawych artykułów. Można też zakupić Mały Gość Niedzielny przeznaczony dla dzieci z bardzo widocznym odblaskiem z szyfrem.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Genowefę Buławka z Pierwoszowa. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niej: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

Dziękujemy Wam za wszelkie dobro! Niech Boże błogosławieństwo prowadzi Was przez ten nowy tydzień!

Salwatorianie