XXVII NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

04.10.2015

1. Zapraszamy do uczestnictwa dzieci, młodzież i wszystkich wiernych w nabożeństwie różańcowym, które jest odprawiane w obu kościołach o godzinie 17.00. W Piotrkowiczkach od poniedziałku do piątku. Natomiast w niedziele nabożeństwo różańcowe w kościele parafialnym jest po Mszy wieczornej, a w Piotrkowiczkach przed Mszą świętą o godzinie 17.30.

2. W sobotę, 10 października w świetlicy przy kościele parafialnym o godzinie 11.00 odbędzie się spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza, tj. ministrantów i lektorów Zapraszamy bardzo serdecznie! Szczególne zaproszenie kierujemy do tych, którzy pragną należeć do wspólnoty ministranckiej, zwłaszcza zaś do najmłodszych z klas trzecich i czwartych ze szkoły podstawowej.

3. Również w sobotę, 10 października w salce przy kościele o godzinie 12.00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży z klas trzecich z gimnazjum, którzy w tym roku szkolnym pragną przystąpić do sakramentu bierzmowania. Prosimy aby nikogo nie zabrakło na spotkaniu!

4. W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy przeżywać XV Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Patron Rodziny”. W tym dniu po każdej Mszy świętej przed kościołem będzie zbierana do puszek ofiara pieniężna dla uzdolnionej młodzieży, której nie stać na studia. Prosimy o ofiarność na ten cel.

5. Informujemy, że od października kancelaria parafialna jest czynna od wtorku do piątku od godziny 18.00 do 19.00.

6. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
– w środę – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
– w piątek – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: dużo zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Różańcowej i świętych patronów.

7. W kościele parafialnym na stoliku przy wyjściu z kościoła można zakupić kalendarz misyjny i kalendarz Archidiecezji Wrocławskiej na rok 2016 w cenie 6 złotych. W Piotrkowiczkach w zakrystii.

8. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Teraz będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego! W dzisiejszym numerze m.in.: O synodzie biskupów poświęcony rodzinie, który rozpoczyna się w dniu dzisiejszym i wiele innych bardzo ciekawych artykułów.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Emilię Ciszewską z Wiszni Małej. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niej: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

Dziękujemy Wam Drodzy Parafianie za wszelkie dobro! Życzymy Wam błogosławionego tygodnia!

Salwatorianie