XXVI NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

27.09.2015

1. W czwartek rozpoczyna się miesiąc październik – miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Przez cały ten miesiąc w kościele parafialnym i w Piotrkowiczkach (od poniedziałku do piątku) w tygodniu o godzinie 17.00 będzie odprawiane nabożeństwo różańcowe, a po nim o godzinie 17.30 Msza święta. Natomiast w niedziele nabożeństwo różańcowe w Wysokim Kościele będzie po Mszy świętej wieczornej, a w Piotrkowiczkach przed Mszą świętą o godzinie 17.30. Bardzo serdecznie zapraszamy do licznego przychodzenia na to nabożeństwo dzieci, młodzież i wszystkich wiernych.

2. Informujemy, że wierni, którzy pobożnie pomodlą się na różańcu w kościele, w domu rodzinnym z całą rodziną mogą dostąpić odpustu zupełnego każdego dnia pod zwykłymi warunkami.

3. We wtorek, 29 września zapraszamy na godzinę 19.15 osoby należące do Caritas i woluntariuszy na spotkanie na plebanii.

4. W czwartek, tj. 01 października przypada 21 rocznica śmierci Księdza Ryszarda Labego, proboszcza pracującego w naszej parafii. W tym dniu w obu kościołach o godzinie 17.00 w czasie nabożeństwa odmówimy w jego intencji różaniec. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek w czasie nabożeństwa różańcowego w kościele parafialnym odczytamy intencje przyniesione przez Was do środy, odmówimy litanię do św. Ojca Pio i po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem będzie ucałowanie relikwii świętego Ojca Pio.

6. W pierwszą sobotę miesiąca od godziny 9.00 odwiedzimy z posługą sakramentalną ludzi chorych i starszych z naszej parafii.

7. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty w pierwszy piątek miesiąca w obu kościołach będzie pół godziny przed nabożeństwem różańcowym, tj. od godziny 16.30.

8. Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych: w Piotrkowiczkach po Mszy o godz. 9.45 i w Wysokim Kościele po Mszy o godz. 12.00.

9. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić: w poniedziałek – wspomnienie św. Wacława, męczennika; we wtorek – święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w środę – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła; w czwartek – wspomnienia św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy; w piątek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom składamy serdeczne życzenia: dużo zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego i październikowego Małego Gościa Niedzielnego, który jest przeznaczony dla dzieci.

Dziękujemy Wam za Waszą obecność i za wszelkie dobro! Niech Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej Różańcowej towarzyszy w tym tygodniu wszystkim parafianom i gościom.

Salwatorianie