XXV NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

20.09.2015

1. W środę przypada wspomnienie świętego Ojca Pio z Pietrelciny. Po Mszy świętej wieczornej odmówimy przed relikwiami litanię do świętego Ojca Pio oraz będzie ucałowanie tych relikwii. Serdecznie zapraszamy.

2. W czwartek, 24 września, przypada doroczny dzień wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Adorację rozpoczniemy wystawieniem Pana Jezusa ukrytego w monstrancji o godzinie 10.00 w kościele parafialnym i zakończymy o godzinie 18.30. Bardzo gorąco zapraszamy i zachęcamy wszystkich, którzy w tym dniu są obecni w domu (tj. osoby nie pracujące, członkinie Żywego Różańca i inne grupy przynależące do naszej parafii), aby przyszli adorować Pana Jezusa dziękując Mu za Jego Przenajświętszą obecność pośród nas oraz wypraszać łaski dla siebie i dla naszej parafii. Zadbajmy aby Chrystus nie był osamotniony w naszym kościele.

3. Jutro, tj. w poniedziałek (21.09.) na godzinę 19.15 do świetlicy przy kościele parafialnym zapraszamy wszystkich rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do pierwszej komunii świętej.

4. W tym tygodniu – w sobotę, 26 września zostanie o godzinie 17.00 odprawiona Msza święta w Pierwoszowie i w niedzielę – 27 września w Wiszni Małej o godzinie 11.00.

5. Informujemy, że został odnowiony w przedsionku kościoła parafialnego krzyż i krucyfiks Jezusa Ukrzyżowanego. Z tej okazji dziękujemy Panom: Tadeuszowi Bednarskiemu i Maciejowi Miernickiemu za odnowienie krzyża oraz sponsorom, które proszą o anonimowość: jednej osobie z Wysokiego Kościoła i 14 osobom z Wiszni Małej dzięki którym ten krucyfiks został zapłacony. Dziękujemy także Panom Wojciechowi Brewka i Józefowi Owsiańskiemu, którzy przywieźli Pana Jezusa ukrzyżowanego i przykręcili go do drzewa. Wszystkim tym osobom składamy serdeczne Bóg zapłać!

6. Bardzo gorąco też dziękujemy Pani Teresie Kukułce i jej rodzinie oraz mieszkańcom Wysokiego Kościoła za udekorowanie i przygotowanie naszego kościoła parafialnego na dzisiejszą uroczystość odpustową.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić: w czwartek – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, kapłana; w sobotę – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana.
Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze: O nowych zasadach orzekania o nieważności małżeństwa ogłoszonych przez papieża Franciszka; Jak rozumieć, że żony mają być poddane mężom – trzecia lekcja teologii ciała i wiele innych ciekawych artykułów.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Agnieszkę Golińczak i Zbigniewa Kozłowskiego z Ligoty Pięknej. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla nich: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...