XXIII NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

06.09.2015

1. Za dwa tygodnie, tj. w niedzielę – 20 września będziemy obchodzili odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny Bolesnej połączony z dożynkami parafialnymi. W związku z tym prosimy mieszkańców z Wysokiego Kościoła o udekorowanie i przygotowanie kościoła parafialnego na tą uroczystość. Natomiast mieszkańców pozostałych naszych wiosek prosimy o przyniesienie wieńców i przygotowanie chleba, którym na zakończenie Mszy świętej jak to było w ubiegłym roku, poczęstujecie obecnych na Mszy świętej.

2. We wtorek obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy świętej w kościele parafialnym poświęcimy ziarno na zasiew. Natomiast w Piotrkowiczkach w piątek, tj. 11 września.

3. W święto Narodzenia NMP w Seminarium Księży Salwatorianów w Bagnie klerycy odnowią swoje śluby czasowe i złożą wieczyste śluby zakonne. Prosimy Was abyście w swoich modlitwach pamiętali o nich.

4. W sobotę, 12 września w świetlicy przy kościele parafialnym o godzinie 11.00 odbędzie się spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza, tj. ministrantów i lektorów.

5. Również w sobotę, 12 września w świetlicy o godzinie 12.00 odbędzie się spotkanie i zapisy młodzieży z gimnazjum, która pragnie w tym roku szkolnym przystąpić do sakramentu bierzmowania. Przypominamy, że przygotowanie do tego sakramentu odbywa się we własnej parafii. Jeśli ktoś chce przygotowywać się do przyjęcia bierzmowania w innej parafii (np. tam, gdzie chodzi do szkoły) musi otrzymać pisemne pozwolenie od swojego proboszcza.

6. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Teraz będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze m.in.: Modlitwa, która układa dzień – o rosnącej liczbie świeckich, którzy codziennie odmawiają modlitwę brewiarzową; O modzie na ubrania z religijnym przesłaniem i wiele innych ciekawych artykułów.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Janinę Jańską z Pierwoszowa. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niej: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

Dziękujemy Wam Drodzy Parafianie za wszelkie dobro! Życzymy Wam błogosławionego tygodnia.

Salwatorianie