XXII NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

30.08.2015

1. We wtorek, tj. 1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. W tym dniu o godzinie 8.00 zostanie odprawiona Msza św. w kościele parafialnym dla dzieci ze szkoły podstawowej, które uczęszczają do Wiszni Małej, ich rodziców, nauczycieli i wychowawców. Na tą Mszę świętą do kościoła dowiezie ich autobus szkolny, a po niej odwiezie do szkoły. Prosimy też rodziców aby dowieźli swoje dzieci swoimi pojazdami. Okazja do spowiedzi świętej będzie od godziny 7.30. Dzieci, które będą uczestniczyły w tej Mszy świętej prosimy aby przyniosły ze sobą przybory szkolne, które zostaną poświęcone.

2. Od przyszłej niedzieli w Piotrkowiczkach Msze święte będą odprawiane o godzinie 9.45 i 18.00 oraz w Wiszni Małej o godzinie 11.00. W Pierwoszowie w sobotę o godzinie 17.00.

3. Od września kancelaria parafialna będzie czynna od wtorku do piątku po Mszy świętej wieczornej.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek po Mszy świętej w kościele parafialnym odczytamy intencje przyniesione przez Was do środy do świętego Ojca Pio, odmówimy litanię i po błogosławieństwie będzie ucałowanie relikwii świętego Ojca Pio.

5. W pierwszy piątek, od godziny 9.00 z posługą sakramentalną odwiedzi ludzi chorych i starszych z naszej parafii Ksiądz Proboszcz. Natomiast Ks. Jan odwiedzi w swoim rejonie w pierwszą sobotę września również od godz. 9.00. Prosimy rodzinę i sąsiadów o poinformowanie chorych i ludzi starszych o tej zmianie.

6. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty w pierwszy piątek w obu kościołach będzie pół godziny przed Mszą świętą.

7. Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych: w Piotrkowiczkach po Mszy o godz. 9.45 i w Wysokim Kościele po Mszy o godz. 12.00.

8. Już dzisiaj informujemy, że w niedzielę 20 września będziemy obchodzili odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny Bolesnej połączony z dożynkami parafialnymi. Suma odpustowa zostania odprawiona o godzinie 12.00.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze m.in.: Wiele opustoszałych klasztorów w Europie zamienianych jest na hotele i restauracje, tymczasem benedyktyńskie opactwo we Francji przeżywa rozkwit i przejmuje inne upadające klasztory; Płyta CD, na której jest nagrana książka Tomasza a Kempis „O naśladowaniu Chrystusa”. Po wakacyjnej przerwie można też zakupić Mały Gość Niedzielny dla dzieci, a w nim dodatek specjalny – audiobook „Szatan z siódmej klasy” powieść Kornela Makuszyńskiego.

Dziękujemy Wam za wszelkie dobro! Niech błogosławieństwo Boże prowadzi Was przez ten nowy tydzień.

Salwatorianie