XXI NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

23.08.2015

1. W środę przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze święte zostaną odprawione: w Piotrkowiczkach o godzinie 17.30 i w Wysokim Kościele o godzinie 18.30.

2. W czwartek, tj. 27 sierpnia w świetlicy przy kościele parafialnym o godzinie 19.15 odbędzie się spotkanie z osobami, które zapisały się na dwudniowy wyjazd autokarowy tj. 5-6 września do Malborka i Torunia. Obecność wszystkich obowiązkowa! Jednocześnie informujemy, że są jeszcze wolne miejsca na ten wyjazd, dlatego prosimy aby w tym tygodniu do czwartku osoby chętne przyszły się zapisać do zakrystii lub kancelarii.

3. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – święto św. Bartłomieja, Apostoła
– w czwartek – wspomnienie św. Moniki
– w piątek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
– w sobotę – męczeństwo św. Jana Chrzciciela

4. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

5. Tydzień temu na wyposażenie plecaków w przybory szkolne dla dzieci z rodzin ubogich złożyliście ofiarę pieniężną do puszek w wysokości 926 złotych i 10 dolarów kanadyjskich. Dziękujemy za Wasz dar serca!

6. Wójt Gminy Wisznia Mała oraz Sołectwo Kryniczno serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców gminy na Dożynki Gminne, które odbędą się 29 sierpnia w Krynicznie. Rozpoczęcie Mszą świętą dożynkową w kościele o godzinie 14.00.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze m.in.: O nowych szczegółach zamachu na papieża Jana Pawła II; O książce „ O naśladowaniu Chrystusa”, która nawróciła więcej osób, niż zawiera liter. Za tydzień będzie płyta CD z nagraniem tej książki; O kapelanach prezydentów Rzeczypospolitej – kim byli i jaka rolę spełniali oraz wiele innych bardzo ciekawych artykułów.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Przydzimirską, która kiedyś mieszkała w Machnicach. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niej: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

Dziękujemy Wam za wszelkie dobro! Niech błogosławieństwo Boże prowadzi Was przez ten nowy tydzień!

Salwatorianie