XX NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

16.08.2015

1. W dniach 05-06 września (sobota-niedziela) organizujemy autokarową pielgrzymkę do Malborka i Torunia. Koszt pielgrzymki 180 złotych. Cena zawiera między innymi: nocleg, obiadokolację, śniadanie, bilety na zwiedzanie zamku w Malborku i opłaty za przejazd. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Prosimy aby zapisać się jeśli ktoś jest zainteresowany do 26 sierpnia, ponieważ miejsce, w którym zarezerwowany jest nocleg i posiłki wymaga potwierdzenia i wpłacenia zaliczki.

2. Dzisiaj po każdej Mszy świętej jest zbierana do puszek ofiara pieniężna przez osoby należące do parafialnego Caritas na wyposażenie plecaków w przybory szkolne dla dzieci z rodzin ubogich. Prosimy Was o ofiarność na ten cel.

3. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Jacka, kapłana
– w czwartek – wspomnienie św. Piusa X, papieża
– w piątek – wspomnienie św. Piusa X, papieża
– w sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej

4. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny składamy życzenia: zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze m.in.: O nadzwyczajnej łasce, jaką otrzymał papież Pius XII w przeddzień ogłoszenia dogmatu o Wniebowzięciu Maryi Panny; Dlaczego głosują za ustawą o in vitro, katolik nie powinien przystępować do Komunii św.; oraz wiele innych bardzo ciekawych artykułów.

Wszystkim Parafianom, oraz Gościom i Turystom, wypoczywającym na terenie naszej parafii życzymy miłego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa.

Salwatorianie