XIX NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

09.08.2015

1. W sobotę, 15 sierpnia będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w polskiej tradycji zwane świętem Matki Bożej Zielnej.
Ponieważ jest to uroczystość nakazana (obowiązkowa) Msze święte będą w tym dniu odprawiane według porządku niedzielnego.
W tą największą Maryjną uroczystość, pod koniec każdej Mszy świętej będziemy błogosławić wianki ziół, roślin zielonych i kwiatów.

2. W dniach 5-6 września (sobota – niedziela) organizujemy autokarową pielgrzymkę do Malborka i Torunia. Koszt pielgrzymki 180 złotych. Cena zawiera między innymi: nocleg, obiadokolację, śniadanie, bilety na zwiedzanie zamku w Malborku i opłatę za przejazd. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii. Prosimy jeśli ktoś jest zainteresowany aby zapisał się do 26 sierpnia, ponieważ miejsce, w którym zarezerwowany jest nocleg i posiłki wymaga potwierdzenia i wpłacenia zaliczki do tego dnia.

3. Informujemy, że otrzymaliśmy z Archidiecezjalnego Caritasu 30 plecaków przeznaczonych dla dzieci z rodzin ubogich w naszej parafii. W związku z tym w najbliższą niedzielę, tj. 16 sierpnia br. po każdej Mszy świętej będzie zbierana do puszek ofiara pieniężna przez osoby należące do parafialnego Caritas na wyposażenie tych plecaków w przybory szkolne dla tych dzieci. Prosimy Was o ofiarność na ten cel.

4. W ubiegłą niedzielę przechodziła przez naszą parafię XXXV Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę. Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim osobom należącym do parafialnego Caritasu za przygotowanie kanapek, upieczenia ciast, zakupienie napojów i ugoszczenie przez nich wszystkich pielgrzymów oraz pozostałym parafianom, którzy także okazali im gościnność.

5. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii będziemy obchodzić: – w poniedziałek – wspomnienie św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; we wtorek – wspomnienie św. Klary, dziewicy; w piątek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika.

6. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny składamy życzenia: zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Świętych Patronów.Naszą modlitewną pamięcią ogarnijmy pielgrzymów tak licznie zdążających na Jasną Górę, a szczególnie pielgrzymów z XXXV Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej. Wspólnie zanośmy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste.

Zachęcamy do zakupienia i czytania nowej lektury Gościa Niedzielnego.

Wszystkim Parafianom, Gościom i Turystom, wypoczywającym na terenie naszej parafii życzymy miłego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa.

Wasi duszpasterze – Salwatorianie