XVIII NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

02.08.2015

1. Naszą modlitewną pamięcią ogarnijmy pielgrzymów tak licznie zdążających na Jasną Górę, a szczególnie pielgrzymów z XXXV Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej. Wspólnie zanośmy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste.

2. Dzisiaj około godziny 15.00 będziemy mieli okazję po raz kolejny gościć pielgrzymów z Pieszej Wrocławskiej Pielgrzymki. Bardzo Was prosimy abyście poczęstowali ich poczęstunkiem i napojami. W imieniu głównego przewodnika pielgrzymki – ks. Stanisława Orzechowskiego, pielgrzymów i nas duszpasterzy, już dzisiaj dziękujemy Wam serdecznie – Drodzy Parafianie – za okazaną gościnność i poczęstunek.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W pierwszy czwartek po Mszy świętej w kościele parafialnym odczytamy intencje dziękczynne i błagalne przyniesione przez Was do środy do świętego Ojca Pio, odmówimy litanię i po błogosławieństwie, będzie ucałowanie relikwii świętego Ojca Pio.

4. W pierwszy piątek miesiąca okazja do skorzystania z sakramentu pokuty będzie pół godziny przed Mszą świętą w obu kościołach.

5. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii będziemy obchodzić: we wtorek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana, proboszcza z Ars – patrona proboszczów; w czwartek – święto Przemienienia Pańskiego; w piątek – wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego; w sobotę – wspomnienie św. Dominika, kapłana.

6. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny składamy życzenia: zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i świętych patronów.

7. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Teraz będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze m. in.: i wiele innych jeszcze bardzo ciekawych artykułów.

Wszystkim Parafianom, oraz Gościom i Turystom, wypoczywającym na terenie naszej parafii życzymy miłego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa! Szczęść Wam Boże!

Salwatorianie