XVII NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

26.07.2015

1. Wczoraj obchodziliśmy wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Z tej okazji za chwilę na zakończenie Mszy świętej nastąpi obrzęd błogosławieństwa pojazdów i kierowców, a po Eucharystii na parkingu poświęcenie pojazdów wodą święconą. Niech każda ofiara, którą złożymy, będzie napełniona radosną świadomością, że uczestniczymy w tak pięknym i szczytnym dziele wsparcia pracy duszpasterskiej polskich misjonarzy!

2. W sobotę rozpoczyna się miesiąc sierpień, od wielu już lat miesiąc trzeźwości. Bardzo zachęcamy i prosimy o podjęcie tego zadania wstrzemięźliwości od alkoholu. Ten trud ofiarujmy w intencji pielgrzymujących, także z naszej parafii na Jasną Górę.

3. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia około godziny 15.00 przybędą do naszej parafii pielgrzymi z Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę. Bardzo prosimy, aby tak jak w poprzednich latach przyjąć ich życzliwie, przygotowując dla nich skromny poczęstunek i napoje.

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu od godziny 9.00 odwiedzimy ludzi chorych i starszych z naszej parafii.

5. W przyszłą niedzielę, z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

6. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii będziemy obchodzić:
– w środę – wspomnienie św. Marty
– w piątek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana
– w sobotę – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

Zachęcamy do nabywania i lektury Gościa Niedzielnego.

Dziękujemy Wam za wszelkie dobro! Niech błogosławieństwo Boże prowadzi Was przez ten nowy tydzień!

Salwatorianie