XII NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

21.06.2015

1. W kościele parafialnym litania do Serca Pana Jezusa jest odmawiana codziennie po Mszy św. wieczornej. W Piotrkowiczkach ostatnie nabożeństwo odprawimy w piątek i w przyszłą niedzielę po Mszy świętej wieczornej.

2. Msza święta z racji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci ze szkoły podstawowej, ich rodziców, nauczycieli i wychowawców zostanie odprawiona w kościele parafialnym w piątek, tj. 26 czerwca o godzinie 8.00. Od godziny 7.30 będzie możliwość do skorzystania z sakramentu pokuty. Na tą Mszę świętą do kościoła dowozić będzie autobus szkolny. Po Mszy świętej zostaną dzieci odwiezieni tym autobusem do szkoły gdzie o godzinie 9.10 odbędzie się apel i otrzymają świadectwa szkolne.

3. W tym tygodniu w sobotę, tj. 27 czerwca od godziny 9.00 odwiedzimy z posługą sakramentalną ludzi chorych i starszych z naszej parafii. Prosimy rodzinę i sąsiadów o poinformowanie chorych i ludzi starszych o tej zmianie.

4. Decyzją Księdza Prowincjała i Jego Rady pobyt w Wysokim Kościele kończy Ksiądz Marek Jędrocha: 1 lipca rozpocznie pracę w Widuchowej, gdzie będzie pełnił urząd superiora w tej wspólnocie oraz funkcję katechety. W związku z tym w najbliższą niedzielę, tj. 28 czerwca na Mszy świętej o godzinie 12.00 będzie pożegnanie Ks. Marka. Serdecznie zapraszamy na tą Mszę świętą dzieci, ministrantów, młodzież i wszystkich wiernych. Natomiast od lipca do naszej wspólnoty przybędzie z Fundacji Czeskiej Prowincji Polskiej nowy duszpasterz – ks. Jan Pachołek.

5. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w środę – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, głównego patrona Archidiecezji Wrocławskiej.
Wszystkim Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętego patrona.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego! W najnowszym numerze m.in. Katalog „dobrych” rad, jak być idealnym ojcem; Polscy biskupi wyprosili ustanowienie święta Serca Jezusa i wiele innych artykułów. Do kupienia jest także Mały Gość Niedzielny przeznaczony dla dzieci.

Dziękujemy Wam za to eucharystyczne spotkanie, za życzliwość i wszelkie dobro! Niech ta niedziela będzie początkiem błogosławionego tygodnia! Szczęść Wam Boże!

Wasi duszpasterze – Salwatorianie