XI NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

14.06.2015

1. Msze święte w dni powszednie celebrujemy o godzinie 18.30 – w kościele parafialnym przez cały tydzień, w Piotrkowiczkach tylko w piątek o godzinie 17.30.

2. Zapraszamy wszystkich parafian do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych, które odprawiane są codziennie w kościele parafialnym (w tygodniu i w niedzielę) po Mszy świętej wieczornej. W Piotrkowiczkach nabożeństwo odprawiamy po piątkowej Mszy św. oraz w niedzielę po Mszy wieczornej.

3. We wtorek przypada druga rocznica ingresu i przejęcia posłannictwa Pasterza naszej Archidiecezji J.E. Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego. Natomiast w czwartek 65 rocznica święceń kapłańskich J. Em. Księdza Kardynała Henryka Gulbinowicza – Seniora. Prosimy o modlitwę w ich intencji.

4. Informujemy, że w środę, tj. 17 czerwca późnym wieczorem ministranci wraz z Księdzem Markiem wyjeżdżają do Zakopanego. Powrót wieczorem w sobotę – 20 czerwca.

5. Jutro, tj. w poniedziałek (15 czerwca) o godzinie 19.00 na plebanii odbędzie się spotkanie rodziców tych ministrantów przed tym wyjazdem. Prosimy wszystkich o obecność!

6. Informujemy, że ofiara pieniężna zbierana do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie wyniosła 570 złotych.

7. Jeszcze raz wszystkich informujemy, że zostały postawione przy dwóch cmentarzach za pojemnikami boksy na odpady zielone, tzw. kompostowniki. W związku z tym ponawiamy gorącą prośbę aby do nich wrzucać trawę, liście, żywe kwiaty i cienkie gałązki. Natomiast nie wrzucać tworzywa sztuczne, tj. plastiki, szkła, doniczki po kwiatach i pozostałości po zniczach. Te odpady prosimy wkładać do pojemników, które znajdują się przy cmentarzach. Bardzo prosimy o zastosowanie się do naszej prośby!

8. Mieszkańcom Machnic składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kwiaty i przygotowanie kościoła parafialnego na dzisiejszą uroczystość patronalną, (w Piotrkowiczkach mieszkańcom Piotrkowiczek i Mienic) oraz Pani Teresie Kukułce i jej rodzinie. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać!

9. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy;
– w środę – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielewskiego, zakonnika.
Wszystkim Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze: O młodych, dobrze wykształconych mężczyznach, którzy w Parlamencie Europejskim bronią każdego poczętego życia; Jak to się stało, że drużyna zaledwie 750 mieszkańców wsi Nieciecza awansowała do najwyższej ligi piłkarskiej i wiele innych ciekawych artykułów.

Dziękujemy za Wasze ofiary duchowe i materialne. Niech ta niedziela, a także nowy tydzień pełne będą Bożej Łaski!
Niech Pan obdarzy Was pokojem!!

Wasi duszpasterze – Salwatorianie