X NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

07.06.2015

1. Trwa oktawa uroczystości Bożego Ciała. W kościele parafialnym codziennie do czwartku włącznie, przez udział we Mszy świętej i procesji uwielbiamy Pana obecnego w Eucharystii. Procesje odbywają się po Mszy świętej o godzinie 18.30. Po nich odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy dzieci w strojach komunijnych i do sypania kwiatków i wszystkich wiernych. W czwartek będzie miał miejsce tradycyjny obrzęd poświęcenia wianków. W Piotrkowiczkach w piątek.

2. W najbliższy piątek będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte zostaną odprawione: w Piotrkowiczkach o godzinie 17.30 i w Wysokim Kościele o godzinie 18.30. Natomiast w sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

3. Odpust z okazji świąt patronalnych naszych kościołów zostanie odprawiony w najbliższą niedzielę, tj. 14 czerwca. Suma odpustowa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piotrkowiczkach o godzinie 9.45, a w Wysokim Kościele ku czci Niepokalanego Serca NMP o godzinie 12.00. Po Mszach świętych będzie procesja wokół naszych kościołów. Msze odpustowe odprawi i Słowo Boże wygłosi salwatorianin Ksiądz superior Wiesław Ogórek z Zakopanego. W związku z tym prosimy mieszkańców z Machnic o udekorowanie i przygotowanie kościoła parafialnego na tę uroczystość, natomiast z Mienic i z Piotrkowiczek kościoła filialnego.

4. Z okazji odpustu nie będzie Mszy świętej w sobotę w Pierwoszowie o godzinie 17.00 i w niedzielę w Wiszni Małej o godzinie 11.00. Zapraszamy wszystkich do kościoła parafialnego.

5. W tym dniu na te Msze święte i udział w procesji prosimy o przyjście: dziewczynki do sypania kwiatów, liturgiczną służbę ołtarza, przedstawicieli do niesienia chorągwi i baldachimu oraz wszystkich wiernych o liczny udział. Z okazji święta patronalnego naszej parafii można zyskać odpust zupełny.

6. W sobotę, 13 czerwca o godzinie 11.00 na plebanii odbędzie się spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza, tj. ministrantów i lektorów. Zapraszamy bardzo serdecznie!

7. Dzisiaj jest zbierana ofiara pieniężna do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie. Prosimy Was o ofiarność na ten cel.

8. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Teraz będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w kalendarzu liturgicznym będziemy obchodzić: w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Królowej; w środę – wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa; w czwartek – wspomnienie św. Barnaby Apostoła. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

Zostały postawione przy dwóch cmentarzach boksy na odpady zielone, tzw. kompostowniki. Bardzo prosimy aby do nich wrzucać tylko trawę, liście, żywe kwiaty i cienkie gałązki. Natomiast nie wrzucać tworzywa sztuczne, tj. plastiki, szkła i pozostałości po zniczach. Te odpady prosimy wkładać do pojemników, które się znajdują przy cmentarzach. Bardzo prosimy o zastosowanie się do naszej prośby! Za wykonanie tych prac bardzo dziękujemy Panom: Andrzejowi Starule, Maciejowi Miernickiemu, Edwardowi Szostak, Witkowi Langa i Wojciechowi Starule. Jeszcze raz składamy serdeczne Bóg zapłać!

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego! W najnowszym numerze: O miejscach w Polsce, gdzie adoracja trwa siedem dni w tygodniu, 24 godziny na dobę; Papież Franciszek pielgrzymuje do Sarajewa; Co się stało z irlandzkim katolikami, którzy w referendum zagłosowali za związkami partnerskimi? I wiele innych ciekawych artykułów.

Dziękujemy Wam za Waszą obecność i za wszelkie dobro. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy w tym tygodniu wszystkim parafianom i gościom.

Wasi duszpasterze – Salwatorianie