Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

31.05.2015

1. Jutro rozpoczynamy miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych, które odprawiane będą codziennie (w tygodniu i w niedziele) po Mszy wieczornej. Natomiast w Piotrkowiczkach w piątki i w niedziele po Mszy wieczornej.

2. Msze święte w dni powszednie celebrujemy o godzinie 18.30 w kościele parafialnym. W Piotrkowiczkach tylko w piątek o godzinie 17.30.

3. W czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Jest to uroczystość nakazana, czyli taka, w którą każdy wierzący bierze udział we Mszy świętej. Zapraszamy wszystkich do udziału w Eucharystii i procesji, podczas których będziemy dziękować Chrystusowi za Jego obecność wśród nas.

4. W tym dniu główne Msze święte zostaną odprawione: o godz. 9.00 w Piotrkowiczkach i o godz. 12.00 w Wysokim Kościele. Po nich wyjdziemy z procesją eucharystyczną na ulice naszych wiosek. Dodatkowe Msze św. (już bez procesji) odprawimy wieczorem o godzinie 16.45 (w Wysokim Kościele) i o godz. 18.00 (w Piotrkowiczkach).

5. W Boże Ciało nie będzie Mszy świętej o godz. 8.00 i 11.00.

6. Bardzo prosimy parafian z poszczególnych wiosek o wykonanie tradycyjnych ołtarzy i uporządkowanie ulic, którymi przejdzie procesja. Wszystkich mieszkańców zachęcamy do udekorowania domów obrazami, symbolami eucharystycznymi, flagami itp. Prosimy również, by w tym czasie nie parkować samochodów przy ulicach, którymi przejdzie procesja. Dzieci rocznicowe niech przyjdą na Mszę świętą i procesję w strojach komunijnych. Rodziców prosimy, aby przygotowali młodsze dziewczynki do sypania kwiatków.

7. Oktawa uroczystości Bożego Ciała będzie trwała do następnego czwartku. Po Mszy św. wieczornej, codziennie (od piątku) odbywać się będzie procesja wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich wiernych, a szczególnie dzieci w strojach komunijnych, do sypania kwiatków.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W pierwszy piątek od godziny 9.00 odwiedzimy z posługą duszpasterską ludzi chorych i starszych z naszej parafii.

9. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty będzie w kościele parafialnym przed uroczystością Bożego Ciała pół godziny przed Mszą świętą oraz w pierwszy piątek miesiąca w obu kościołach będzie również pół godziny przed Mszą świętą.

10. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach świętych będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

11. W przyszłą niedzielę z okazji VIII święta Dziękczynienia będzie zbierana ofiara pieniężna na budowę kościoła Opatrzności Bożej w Warszawie.

12. Zostały odnowione dwie figurki: Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Józefa, które zostały przywiezione w środę. Z tej okazji dziękujemy sponsorom, które proszą o anonimowość: jednej osobie z Wysokiego Kościoła i 14 osobom z Wiszni Małej. Malowanie tych figur wyniosło 900 złotych. Jednocześnie informujemy, że pozostała część pieniędzy zebrana przez te osoby w kwocie 500 złotych jest przeznaczona na odnowienie Pana Jezusa na krzyżu w kruchcie. Wszystkim tym osobom składamy serdeczne Bóg zapłać!

13. Jak już Wam wiadomo zostały zakończone prace dotyczące przebudowy systemu grzewczego, malowanie kościoła i zakrystii oraz zakupiono żarówki ledowe do żyrandolów do obu kościołów. W kościele parafialnym zostały już wymienione. Obecnie jeszcze trwają prace związane z odnowieniem ołtarza przy figurze Niepokalanego Serca NMP. Koszt wszystkich tych prac wraz z materiałami wyniósł 34 460 złotych. Ofiary złożone do tej pory w kopertach przez rodziny i poszczególne osoby zebrano w kwocie 1100 złotych. Prosimy abyście nadal na miarę swoich możliwości składali ofiary na odnowienie świątyni parafialnej. Ponadto bardzo prosimy by nie brudzić pomalowanych ścian poprzez dotykanie rękami, zarysowaniem butami czy opieranie się o nie, ponieważ w minionym tygodniu trzeba było te miejsca ponownie pomalować!

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego! W najnowszym numerze: W jakim domu wychował się Andrzej Duda, nowy prezydent RP?; O tajemniczych okolicznościach śmierci sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego i wiele innych artykułów.

Niech ta niedziela, a także nowy tydzień pełne będą Bożej Łaski. Niech Pan obdarzy Was pokojem!

Wasi duszpasterze – Salwatorianie