Zesłanie Ducha Świętego

24.05.2015

1. Dzisiejsza uroczystość, Zesłanie Ducha Świętego, kończy okres wielkanocny. Jutro obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Natomiast w przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

2. Jutro w święto Matki Kościoła w naszym kościele parafialnym podczas uroczystej Mszy świętej, która rozpocznie się o godzinie 18.00 młodzież z naszej parafii i z Kryniczna otrzyma sakrament bierzmowania z rąk Księdza Biskupa Andrzeja Siemieniewskiego.

3. W związku z uroczystością bierzmowania w dniu jutrzejszym nie będzie Mszy świętej o godzinie 18.30 w Piotrkowiczkach i w Wysokim Kościele. Prosimy o prywatne odmówienie litanii do Najświętszej Maryi Panny.

4. We wtorek (26 maja) o godzinie 19.00 w świetlicy przy kościele parafialnym odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci rocznicowych i z osobami, które zapisały się na pielgrzymkę autokarową w najbliższą sobotę do Częstochowy. Obecność obowiązkowa! Jednocześnie informujemy, że są jeszcze wolne miejsca. Osoby, które byłyby jeszcze chętne prosimy aby do wtorku zapisali się w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Koszt od jednej osoby wynosi 40 złotych. Prosimy również te osoby, które się już zapisały aby do wtorku wpłacili podaną kwotę i podali pesel.

5. W związku z wyjazdem na pielgrzymkę nie będzie Mszy świętej w sobotę (30 maja) w Pierwoszowie.

6. Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej zaprasza wszystkich na festiwal piosenki religijnej, który będzie w Trzebnicy w dniach 29-30 maja. Koncerty na scenie „między stawami”. Szczegóły na plakacie przed kościołem.

7. Ofiara pieniężna zbierana do puszek w zeszłą niedzielę na potrzeby organizacyjne Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w przyszłym roku w Krakowie wyniosła 360 złotych.

8. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w kalendarzu liturgicznym będziemy obchodzić: we wtorek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana; w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłan; w piątek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego! W najnowszym numerze: Jak wymodlić dobrego męża i dobrą żonę; Czy Polska powinna przyjmować imigrantów z Afryki?; oraz obrazek z modlitwą do św. Rity – świętej od spraw beznadziejnych i wiele innych bardzo ciekawych artykułów. Można też kupić Mały Gość Niedzielny przeznaczony dla dzieci.

Dziękujemy Wam za wspólne świętowanie Dnia Pańskiego i za wszelkie dobro! Życzymy udanej niedzieli i pełnego Bożej łaski tygodnia. Niech duch świąt wielkanocnych pozostanie w Waszych sercach!

Wasi duszpasterze – Salwatorianie