VI Niedziela Wielkanocna

10.05.2015

1. Nabożeństwa majowe w obu kościołach odprawiane są: w tygodniu o godz. 18.00, a w niedziele – w kościele parafialnym po Mszy wieczornej, natomiast w Piotrkowiczkach o godz. 17.30.

2. Msze św. w dni powszednie w maju są odprawiane w obu kościołach po nabożeństwie majowym (w Piotrkowiczkach Msza św. od poniedziałku do piątku).

3. Od poniedziałku do środy przypadają Dni Modlitw o urodzaje i o błogosławieństwo dla pracy ludzkiej. W tych dniach w czasie nabożeństwa majowego będziemy się modlić w tych intencjach.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu na Mszy świętej o godzinie 12.00 szesnaścioro dzieci będzie przeżywać rocznicę Komunii świętej.

5. Próby dla dzieci rocznicowych odbędą się w tym tygodniu: w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek o godzinie 16.30. Spowiedź święta dla tych dzieci oraz ich rodziców i rodzeństwa będzie w sobotę o godzinie 16.00.

6. Od piątku rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

7. W dniu dzisiejszym po Mszy świętej zbierana jest do puszek ofiara pieniężna na pomoc ofiarom dotkniętym trzęsieniem ziemi w Nepalu i w krajach sąsiednich. Natomiast w przyszłą niedzielę również po każdej Mszy świętej będzie zbierana ofiara do puszek na potrzeby organizacyjne Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 roku. Za każdą ofiarę złożoną w dniu dzisiejszym i w przyszłą niedzielę składamy serdeczne Bóg zapłać!

8. W piątek zakończono malowanie kościoła parafialnego i zakrystii. W związku z tym bardzo gorąco dziękujemy wszystkim tym osobom, którzy w czasie prac wspomogli nas przynosząc dary żywnościowe na plebanię w przygotowaniu obiadów dla pracowników oraz tym, którzy umyli witraże, wyczyścili wykładziny (chodniki), przyszli umyć kościół, zawiesić obrazy, stacje Drogi Krzyżowej i pomogli przynieść rzeczy liturgiczne. Dziękujemy również osobom, którzy w trakcie prac złożyli ofiary pieniężne na ten cel. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać!

9. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii będziemy obchodzić:
– w czwartek – święto Macieja Apostoła
– w sobotę – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski
Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą przeżywać swoje uroczystości życzymy obfitości Bożych darów.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego! W najnowszym numerze: Jak pomóc w przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży – największej imprezy w historii Polski; O Nicku – charyzmatycznym mówcu, który urodził się bez rąk i nóg i wiele innych ciekawych artykułów.

Dziękujemy Wam za wspólne eucharystyczne świętowanie, za wszelkie dobro! Życzymy udanej niedzieli i pełnego Bożej łaski tygodnia. Niech Pan Was strzeże i obdarzy pokojem!

Salwatorianie