V Niedziela Wielkanocna

03.05.2015

1. W tym tygodniu, tj. od poniedziałku do piątku Msze święte w kościele parafialnym zostaną odprawione w kaplicy cmentarnej o godzinie 18.30.

2. Nabożeństwa majowe w Wysokim Kościele i w Piotrkowiczkach odprawiane są: w tygodniu o godzinie 18.00, a w niedziele – w kościele parafialnym po Mszy wieczornej, natomiast w Piotrkowiczkach o godzinie 17.30. Drodzy Parafianie, starsi i młodsi, znajdźcie czas, aby uczcić Matkę Bożą i polecić się Jej opiece uczestnicząc bardzo licznie w tym nabożeństwie.

3. Msze święte w dni powszednie w maju są odprawiane po nabożeństwie majowym (w Piotrkowiczkach od poniedziałku do piątku).

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy świętej odczytamy intencje dziękczynne i błagalne przyniesione przez Was do środy, odmówimy litanię do św. Ojca Pio i na koniec będzie ucałowanie relikwii. W tym też dniu będziemy się modlić o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.

5. W sobotę, 9 maja o godzinie 11.00 w świetlicy przy kościele parafialnym kolejne spotkanie będzie miała młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, Natomiast o godzinie 12.00 w tym samym dniu w sali na plebanii odbędzie się spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza (lektorów i ministrantów) oraz ich rodziców. Spotkanie będzie dotyczyć m.in. czerwcowego wyjazdu ministrantów. Prosimy o obecność!

6. W tym tygodniu w piątek prace w kościele parafialnym zostaną zakończone. W związku z tym zwracamy się do wszystkich Pań i Panów aby w sobotę, tj. 9 maja o godzinie 10.00 przyszli licznie umyć kościół oraz zawiesić obrazy, stacje Drogi Krzyżowej i pomóc przynieść inne rzeczy liturgiczne. Jednocześnie bardzo gorąco dziękujemy wszystkim tym osobom, którzy przyszli we wtorek umyć witraże w kościele oraz w piątek umyć i przygotować kościół na uroczystość Królowej Polski i na niedzielę.

7. Informujemy, że Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów zezwoliła by w Polsce w litanii do Najświętszej Maryi Panny mogło być dodane wezwanie: „Matko Miłosierdzia”. Będzie ono umiejscowione po wezwaniu „Matko Łaski Bożej”.

8. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Floriana, męczennika
– w środę – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba
– w piątek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego patrona Polski
Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą przeżywać swoje uroczystości życzymy obfitości Bożych darów.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego! W najnowszym numerze: Pierwsza w Polsce rozmowa z mężem i córką Pakistanki Asi Bibii, chrześcijanki od 6 lat więzionej w celi i czekającej na karę śmierci; Tysiące emigrantów docierających do brzegów Europy i wiele innych bardzo ciekawych artykułów.

Dziękujemy Wam za to wspólne trwanie przy Chrystusie we wspólnocie Kościoła! Niech Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej towarzyszą Wam w tym tygodniu!

Salwatorianie