IV Niedziela Wielkanocna

26.04.2015

1. W tym tygodniu, tj. od poniedziałku do piątku Msze święte zostaną odprawione w kaplicy cmentarnej o godzinie 18.30.

2. W piątek rozpoczyna się miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. W Wysokim Kościele i w Piotrkowiczkach nabożeństwa majowe będą odprawiane: w tygodniu o godzinie 18.00, a w niedziele – w kościele parafialnym po Mszy wieczornej (Msza rozpoczyna się o godz. 16.45), natomiast w Piotrkowiczkach o godzinie 17.30 (czyli przed Mszą wieczorną). Prosimy Was Drodzy Bracia i Siostry, Droga Młodzieży i Drogie Dzieci, abyście polecali się Matce Chrystusa biorąc udział w tych nabożeństwach.

3. Msze święte w dni powszednie w maju będą odprawiane po nabożeństwie majowym w Wysokim Kościele w kaplicy do zakończenia robót w kościele parafialnym, natomiast w Piotrkowiczkach w kościele (w Piotrkowiczkach Msza święta od poniedziałku do piątku).

4. Na mocy dekretu Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów w tym roku Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski będziemy obchodzić w sobotę, tj. 2 maja. Msze święte w tym dniu zostaną odprawione: w Wysokim Kościele o godzinie 8.00, 12.00 i 16.45. W Piotrkowiczkach o godzinie 9.45. Nie będzie Mszy św. o godzinie 11.00 w Wiszni Małej i w Piotrkowiczkach o godzinie 18.00 oraz o godzinie 17.00 w Pierwoszowie.

5. Msza święta w Piotrkowiczkach w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę, tj. 3 maja o godzinie 9.45, a po jej zakończeniu na placu obok kościoła odbędzie się uroczystość patriotyczna.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.

7. W pierwszy piątek, tj. 1 maja odwiedzimy od godziny 9.00 chorych i ludzi starszych z naszej parafii.

8. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty w pierwszy piątek miesiąca będzie pół godziny przed rozpoczęciem nabożeństwa majowego.

9. Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

10. Informujemy, że w dniu 1 maja, tj. w piątek biskupi polscy udzielają dyspensę od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

11. Zwracamy się z gorącą prośbą do osób młodych i starszych którzy nie pracują aby znaleźli czas i przyszli w tym tygodniu we wtorek, tj. 28 kwietnia o godzinie 14.00 umyć okna witrażowe w kościele dopóki jeszcze są postawione rusztowania.

12. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii będziemy obchodzić: w środę – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła; w piątek – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego! W najnowszym numerze m.in.: Kim naprawdę są Nocne Wilki?; Unikatowe kadry dokumentują turystyczne wyprawy Jana Pawła II w Alpy i Dolomity i wiele innych bardzo ciekawych artykułów.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Helenę Pęczek z Piotrkowiczek. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niej: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Dziękujemy Wam za wspólne świętowanie Dnia Pańskiego i za wszelkie dobro! Życzymy udanej niedzieli i pełnego Bożej łaski tygodnia. Niech paschalna radość płonie w waszych sercach.

Salwatorianie