III Niedziela Wielkanocna

19.04.2015

1. Msze święte w dni powszednie od jutra w czasie trwania remontu kościoła parafialnego będą odprawiane w Wysokim Kościele w kaplicy cmentarnej o godzinie 18.30. Ponadto w Piotrkowiczkach będzie w piątek o godzinie 17.30 i w sobotę w Pierwoszowie o godzinie 17.00.

2. W sobotę swoje imieniny obchodzi Ksiądz Marek Jędrocha. O godzinie 18.30 odprawi w swojej intencji Mszę świętą, na którą zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza, dzieci, młodzież i wszystkich wiernych.

3. W ubiegłą niedzielę była zbierana w obu naszych kościołach na wszystkich Mszach świętych ofiara pieniężna na zamontowane wyświetlacze multimedialne do wyświetlania tekstów pieśni, która wyniosła 2200 złotych.

4. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
– w czwartek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
– w sobotę – święto św. Marka Ewangelisty
Wszystkim Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej świętych patronów.

5. Jak już ogłaszaliśmy od jutra w budynku kościoła parafialnego rozpoczną się prace dotyczące przebudowy systemu grzewczo-wentylacyjnego, a po ich zakończeniu zostanie pomalowany również kościół. W związku z tym jeszcze raz bardzo gorąco prosimy Panie i Panów, aby jutro rano o godzinie 8.00 przyszli pomóc wynieść szaty liturgiczne, chorągwie, zdjąć wszystkie obrazy, figury i stacje Drogi Krzyżowej w celu zabezpieczenia ich przed kurzem i zniszczeniem.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego! W najnowszym numerze m.in.: Nieznany Bóg – cykl o duchu Świętym; Wstrząsające świadectwa chrześcijan z Kurdystanu prześladowanych przez Państwo Islamskie; Rozmowa z muzykiem Robertem Chojnackim o odnalezieniu wiary w Boga i wiele innych ciekawych artykułów.

Dziękujemy Wam za to wspólne trwanie przy Chrystusie we wspólnocie Kościoła! Niech Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej towarzyszą Wam w tym tygodniu!

Salwatorianie