II Niedziela Wielkanocna

Niedziela Miłosierdzia Bożego

12.04.2015

1. Dzisiaj z okazji święta Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00 w kaplicy cmentarnej odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego za zmarłych spoczywających na naszych cmentarzach. Serdecznie zapraszamy.

2. Msze święte w dni powszednie odprawiamy: w kościele parafialnym o godzinie 18.30, w Piotrkowiczkach w piątki o godzinie 17.30.

3. Zebranie dla rodziców dzieci, które będą przeżywały rocznicę komunii świętej odbędzie się w najbliższą środę, tj. 15 kwietnia o godzinie 19.00 w świetlicy przy kościele parafialnym. Natomiast w czwartek – 16 kwietnia o godzinie 19.00 w kościele parafialnym odbędzie się zebranie rodziców naszej młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Na te spotkania bardzo prosimy aby była obecność przynajmniej jednego z rodziców.

4. W sobotę, 18 kwietnia o godzinie 11.00 w świetlicy przy kościele parafialnym kolejne spotkanie będzie miała młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa!

5. Informujemy Was, że rocznica komunii świętej będzie w niedzielę – 17 maja o godzinie 12.00, a sakramentu bierzmowania w tym roku udzieli młodzieży z naszej parafii i z Kryniczna Ksiądz Biskup Andrzej Siemieniewski z Wrocławia, w poniedziałek – 25 maja o godzinie 18.00 w naszym kościele parafialnym w Wysokim Kościele.

6. Pragniemy Was poinformować, że od 20 kwietnia w budynku kościoła parafialnego rozpoczną się prace dotyczące przebudowy systemu grzewczo-wentylacyjnego, a po ich zakończeniu od razu zostanie pomalowany również kościół. Prace te potrwają do 8 maja. W związku z tymi pracami już dzisiaj bardzo gorąco prosimy Panie i Mężczyzn, którzy nie pracują aby znaleźli czas i przyszli w poniedziałek, tj. 20 kwietnia rano o godzinie 8.00 pomóc odsunąć szafy w zakrystii, wynieść szaty liturgiczne, zdjąć wszystkie obrazy, figury i stacje Drogi Krzyżowej w celu zabezpieczenia przed zniszczeniem.

7. Dzisiaj niedziela adoracyjna. Teraz będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego! W najnowszym numerze oprócz stałych rubryk przeczytamy m.in.: Jak to się stało, że Niedziela Bożego Miłosierdzia, mając dopiero 15 lat, jest dziś jednym z najbardziej popularnych świąt kościelnych?; O tym czy taniec jest zdrowy; O ukrywanej do dziś przez Turcję zbrodni ludobójstwa i wiele innych ciekawych artykułów.

Dziękujemy Wam za wspólne świętowanie Dnia Pańskiego i za wszelkie dobro! Życzymy udanej niedzieli i pełnego Bożej łaski tygodnia. Niech paschalna radość płonie w waszych sercach

Wasi duszpasterze – Salwatorianie