początek okresu Wielkanocnego

05.04.2015

1. Dzisiaj Msze święte odprawimy jeszcze: w Wysokim Kościele o godzinie 8.00 i 12.00; w Piotrkowiczkach o godzinie 9.45, a w Wiszni Małej o godzinie 11.00. Nie będzie Mszy świętych popołudniowych.

2. Jutro Msze święte celebrowane będą według porządku niedzielnego. Jutrzejsza składka przeznaczona jest na Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu.

3. Od wtorku Msze święte w dni powszednie będą odprawiane w kościele parafialnym o godzinie 18.30; w Piotrkowiczkach w piątki o godzinie 17.30.

4. Informujemy, że z racji Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek.

5. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich parafian do kaplicy cmentarnej o godzinie 15.00, gdzie odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego.

6. Za tydzień będziemy obchodzić niedzielę Miłosierdzia Bożego. W tym dniu po Mszy świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja oraz zmiana tajemnic różańcowych.

7. W najbliższą niedzielę, 12 kwietnia podczas wszystkich Mszy świętych ofiara pieniężna na tacę będzie zbierana na zakupienie i zamontowanie wyświetlaczy multimedialnych do wyświetlania tekstów pieśni w obu naszych kościołach. Można także złożyć ofiarę w kopercie. Prosimy Was o ofiarność!

8. Najważniejsze święta, które przeżywamy są wielkim przedsięwzięciem od strony organizacyjnej. Dlatego trzeba teraz wyrazić wdzięczność wobec tych, którzy włożyli wiele wysiłku w ich przygotowanie.
Dziękujemy: Pani Teresie Kukułce i jej rodzinie za zrobienie Ciemnicy i Bożego Grobu w Wysokim Kościele i za przyozdobienie naszej świątyni na dzisiejszą uroczystość oraz za zadbanie porządku wokół kościoła; Pani Sołtys Barbarze Wilk z Piotrkowiczek oraz bardzo licznej grupie parafian z Piotrkowiczek i Mienic za trud i ofiarowany czas w zrobieniu świątecznych dekoracji w kościele filialnym oraz za jego przyozdobienie; państwu Klimiuk za posprzątanie i przyozdobienie kaplicy w Wiszni Małej; tym, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu, Liturgicznej Służbie Ołtarza, tj. ministrantom, lektorom i kandydatom; panu Adamowi Janikowi; panu Organiście; i tym wszystkim wiernym, którzy uczestniczyli w Triduum Paschalnym. Dziękujemy także tym osobom, które zakupili złoty materiał, uszyli i powiesili przy odnowionej figurze Matki Bożej Niepokalanego Serca NMP w kościele parafialnym. Wszystkim z serca składamy serdeczne Bóg zapłać!

Zapraszamy do lektury świątecznego numeru Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze m.in.: O materialnych śladach zostawionych przez Jezusa pod posadzką bazyliki Grobu Pańskiego; Dlaczego zmartwychwstanie Jezusa nie jest świętowane przez wszystkich chrześcijan w tym samym czasie? i wiele innych bardzo ciekawych artykułów.

Wam, drodzy Parafianie oraz miłym gościom i osobom, które u nas uczestniczą w liturgii składamy najserdeczniejsze życzenia: Niech spotkanie ze Zmartwychwstałym Panem stanie się w naszym życiu źródłem radości. Niech Ten, który pozwala dotknąć swoich ran, obdarzy Was zdrowiem duszy i ciała. Niech Was wypełni swoim pokojem i abyście nieśli Go także tym, do których zostaliście posłani. Wszystkim życzymy radosnego Alleluja!

Salwatorianie