III NIEDZIELA

okresu przygotowania paschalnego (Wielkiego Postu)

08.03.2015

1. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w obu kościołach odprawiamy w piątki o godzinie 17.00. Po nabożeństwie – Msza święta.

2. Gorzkie Żale śpiewamy w niedziele: w Wysokim Kościele po Mszy świętej o godzinie 8.00 i 12.00; w Piotrkowiczkach po Mszy świętej o godzinie 9.45; w Wiszni Małej przed Mszą o godzinie 10.30.W Pierwoszowie Gorzkie Żale odprawiane są w sobotę o godzinie 16.30 przed Mszą świętą.

3. W dniu dzisiejszym i za dwa tygodnie, tj. 22 marca osoby należące do parafialnej grupy Caritas i woluntariusze zbierają do puszek ofiary pieniężne, które zostaną przeznaczone na paczki dla rodzin wielodzietnych i najuboższych na Święta Wielkanocne. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać! W tym celu także od jutra w sklepach na terenie naszej parafii będą wyłożone kosze, do których można składać artykuły spożywcze. W miarę swoich możliwości podzielcie się z tymi, którzy potrzebują wsparcia!

4. W sobotę, 14 marca o godzinie 11.00 na plebanii swoje spotkanie będą mieli kandydaci na ministrantów. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie!

5. Za dwa tygodnie, tj. w piątą Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje wielkopostne. Plan rekolekcji jest już wywieszony w gablotce przed kościołem i umieszczony na parafialnej stronie internetowej. Prosimy o zapoznanie się z nim!

6. Pragniemy Was poinformować, że zostały zrobione w kościele parafialnym prace dotyczące elektryczności, tj. zdemontowano wszystkie kable z tyłu ołtarza, w którym jest tabernakulum na ścianę przy zakrystii, podwyższono oświetlenia przy stacjach Drogi Krzyżowej, zamontowano dwa nowe reflektory punktowe oświetlające ołtarz i tabernakulum, oraz ambonkę i ołtarz główny. Koszt tych robót wraz z materiałami wyniósł 1000 złotych. Jednocześnie informujemy, że do rozpoczęcia rekolekcji parafialnych w kościele parafialnym i filialnym w Piotrkowiczkach zostaną zamontowane wyświetlacze multimedialne do wyświetlania tekstów pieśni, które pomogą nam w śpiewie. Koszt tych wyświetlaczy będzie kosztować 20 tys. złotych. W związku z tą inwestycją w przyszłą niedzielę, tj. 15 marca na każdej Mszy świętej ofiara pieniężna będzie zbierana na ten cel. Prosimy Was o ofiarność!

7. Informujemy, że tydzień temu na pomoc polskim misjonarzom złożyliście ofiarę w wysokości 550 złotych. Dziękujemy za Wasz dar serca!

8. Od dziś można zakupić: paschaliki małe i duże oraz baranki w ramach ogólnopolskiej akcji Wielkanocne Dzieło Caritas. Małe kosztują 6 złotych, duże 14 złotych i baranki 5 złotych.

9. Z okazji święta Dnia Kobiet wszystkim Paniom życzymy dużo zdrowia, Bożego błogosławieństwa na każdy dzień i opieki Matki Bożej.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego! W najnowszym numerze oprócz stałych rubryk m.in.: Kolejne pięć argumentów teologicznych za tym, dlaczego Kościół nie może udzielać Komunii św. osobom rozwiedzionym żyjącym w powtórnym związku; O siostrach zakonnych, które mimo iż są na celowniku mediów, dają skrzywdzonym dzieciom prawdziwy dom i wiele innych interesujących artykułów.

W tym tygodniu pożegnaliśmy Halinę Reczyńską z Piotrkowiczek. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niej: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

Życzymy Wam wszelkiego dobra i błogosławionych owoców przeżywania wielkopostnego czasu łaski.

Salwatorianie