I NIEDZIELA

okresu przygotowania paschalnego (Wielkiego Postu)

22.02.2015

1. Wielki Post jest szczególnym okresem łaski! Starajmy się przeżyć go właściwie. Zadbajmy o odnowienie naszej modlitwy, o dobrą lekturę, o chwilę ciszy. Niech nie zabraknie jakiegoś wyrzeczenia i czuwania nad sobą. Starajmy się też gorliwiej w tym właśnie czasie okazać serce bliźnim. Modlitwa, post i jałmużna wyjednują nam Boże miłosierdzie!

2. Trudno wyobrazić sobie Wielki Post bez Gorzkich Żali. Wszystkich, którym droga jest Męka Chrystusa zapraszamy na to nabożeństwo dzisiaj i w przyszłą niedzielę Wielkiego Postu w Wysokim Kościele po Mszy świętej o godzinie 8.00 i 12.00; w Piotrkowiczkach po Mszy świętej o godzinie 9.45; w Wiszni Małej przed Mszą świętą o godzinie 10.30 i w Pierwoszowie w sobotę przed Mszą świętą o godzinie 16.30.

3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w obu kościołach odprawiamy w piątek o godzinie 17.00. Po nabożeństwie – Msza święta.

4. W sobotę, 28 lutego o godzinie 11.00 w świetlicy przy kościele parafialnym swoje spotkanie będzie miała młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa!

5. Informujemy, że Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w piątą Niedzielę Wielkiego Postu, tj. 22 marca.

6. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy świętej będzie zbierana ofiara pieniężna do puszek na pomoc polskim misjonarzom.

7. W najbliższą niedzielę po Mszach świętych będzie zmiana tajemnic różańcowych. W Piotrkowiczkach po Mszy św. o godzinie 9.45 i w Wysokim Kościele po Mszy św. o godzinie 12.00.

8. Informujemy osoby, które pragną zawrzeć sakrament małżeństwa, że w czwartek, 12 marca rozpoczyna się w parafii p.w. św. Bartłomieja Ap. i św. Jadwigi w Trzebnicy kurs przedmałżeński. Zapisy przyjmowane są w kancelarii w Trzebnicy lub drogą internetową: www.trzebnica.sds.pl

9. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na Fundację im. Ks. Jordana. W ten sposób wspieramy Seminarium Księży Salwatorianów w Bagnie. Na stoliku są foldery, na których są podane szczegółowe informacje. Można je wziąć do domu.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego! W najnowszym numerze oprócz stałych rubryk m.in.: początek wielkopostnego cyklu „Ludzie spod krzyża”- co czuje matka, patrząc na śmierć syna?; O ludziach, którzy do Kościoła weszli od kuchni, czyli o wielkiej skuteczności kursów Alfa i wiele innych ciekawych artykułów. Można też kupić Mały Gość Niedzielny przeznaczony dla dzieci oraz Niedzielę, w której ukazał się artykuł o naszej parafii.

Życzymy Wam wszelkiego dobra i błogosławionych owoców przeżywania wielkopostnego czasu łaski.

Salwatorianie