VI NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

15.02.2015

1. W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy 40-godzinne nabożeństwo przygotowujące do rozpoczęcia Wielkiego Postu. Dzisiaj od godziny 15.00 adoracja będzie w kościele parafialnym do rozpoczęcia Mszy o godz. 16.45. Jutro i we wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym będzie od godziny 15.00; w Piotrkowiczkach w poniedziałek od godz. 15.00 a we wtorek od godz. 15.30. W tych dniach zakończymy je Mszą świętą o godzinie 17.00. Prosimy Was, Drodzy Parafianie, abyście nie pozostawili Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie samotnego, w pustym kościele!

2. W Środę Popielcową, 18 lutego rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Msze święte z posypaniem głów popiołem zostaną odprawione: w Wysokim Kościele o godzinie 8.00 i 17.00; w Piotrkowiczkach o godzinie 9.45 i 17.00.

3. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ilościowy i jakościowy. To znaczy, że:
– wierni od 18-tego do 60-tego roku życia spożywają w tym dniu jeden, bezmięsny posiłek do syta (dwa pozostałe mają być lekkie)
– osoby od 14-tego do 18-tego roku życia oraz osoby powyżej 60-tego roku życia obowiązuje tylko wstrzemięźliwość (powstrzymanie się) od pokarmów mięsnych (czyli post jakościowy).

4. W piątek, w obu kościołach o godzinie 17.00 zostanie odprawione nabożeństwo Drogi Krzyżowej, na którą zapraszamy wszystkich wiernych: dzieci, młodzież oraz dorosłych. Bezpośrednio po nabożeństwie – Msza święta.

5. Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie odprawiane w niedziele Wielkiego Postu: w Wysokim Kościele po Mszach o godzinie 8.00 i 12.00; w Piotrkowiczkach po Mszy św. o godzinie 9.45, a w Wiszni Małej przed Mszą św. o godzinie 10.30. W Pierwoszowie Gorzkie Żale będą śpiewane w soboty o godz. 16.30, czyli przed Mszą świętą.

6. Od Środy Popielcowej rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o ducha pokuty i o dobre odprawienie rekolekcji wielkopostnych i spowiedzi wielkanocnej. Prosimy Was o modlitwę w tej intencji.

7. Przypominamy, że przez cały okres Wielkiego Postu nie przyozdabiamy ołtarzy kwiatami!

8. W czwartek, 19 lutego zapraszamy na godzinę 19.00 osoby należące do parafialnego Caritasu i woluntariuszy na spotkanie na plebanii.

9. Została zrobiona renowacja obrazu Matki Bożej Bolesnej do kościoła parafialnego. Z tej okazji dziękujemy sponsorom: dwom rodzinom z Pierwoszowa, jednej rodzinie z Wiszni Małej i jednej rodzinie z Mienic, dzięki którym obraz został zapłacony. Szczególne podziękowania należą się Panom, którzy uczestniczyli w przygotowaniu obrazu do renowacji i ponownego umieszczenia go w ołtarzu oraz Panu za zawiezienie i przywiezienie obrazu swoim pojazdem. Wszystkim tym osobom za wykonanie tych prac i za czas jaki poświęcili dla tej parafialnej sprawy składamy serdeczne Bóg zapłać! Jednocześnie informujemy, że została zawieziona do odnowienia figura Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Genowefę Marcisz z Piotrkowiczek. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niej: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dziś do nabycia kolejny numer Gościa Niedzielnego! W najnowszym numerze m.in.: Alkoholik też może zostać świętym – historia Matta Talbota, irlandzkiego alkoholika, który jest kandydatem na ołtarze; Dlaczego post, jałmużna i modlitwa powinny być praktykowane razem? i wiele innych ciekawych artykułów.

Wasi duszpasterze – Salwatorianie