V NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

08.02.2015

1. W środę, 11 lutego będziemy wspominać Najświętszą Maryję Pannę z Lourdes. Jest to jednocześnie Światowy Dzień Chorego. W tym dniu ogarnijmy modlitwą chorych i starszych członków naszej wspólnoty parafialnej! Podczas Mszy świętej o godzinie 17.00 będziemy udzielać sakramentu namaszczenia chorych oraz indywidualnie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Chorzy, którzy chcą przyjąć sakrament namaszczenia muszą być w stanie łaski uświęcającej – tak jak do Komunii świętej. Okazja do spowiedzi 11 lutego będzie od godziny 16.30. Bardzo prosimy rodziny, aby w tym dniu przywiozły swoich chorych i ludzi starszych do kościoła parafialnego.

2. W sobotę, 14 lutego o godzinie 11.00 w świetlicy przy kościele parafialnym swoje spotkanie będzie miała młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa!

3. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy 40-godzinne nabożeństwo przygotowujące do rozpoczęcia Wielkiego Postu. W kościele parafialnym od godziny 15.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do rozpoczęcia Mszy świętej o godzinie 16.45. Już dzisiaj prosimy Was, Drodzy Parafianie, abyście w tym dniu licznie przyszli adorować Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

4. W tym tygodniu w liturgii kościoła będziemy obchodzić:
– we wtorek – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy
– w sobotę – święto świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, Patronów Europy
Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dziś do nabycia kolejny numer Gościa Niedzielnego! W najnowszym numerze m.in. Rozmowa z biskupem Damianem Muskusem o duchowym przygotowaniu do Światowych Dni Młodzieży; Wojna podeszła blisko; Słowacy walczą o rodzinę i wiele innych ciekawych artykułów.

Wasi duszpasterze – Salwatorianie