III NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

25.01.2015

1. Msze święte w tygodniu są odprawiane w Wysokim Kościele o godzinie 17.00. W piątek o godzinie 17.00 w Piotrkowiczkach i w sobotę w Pierwoszowie również o godzinie 17.00.

2. Kancelaria parafialna czynna jest od wtorku do piątku po Mszy świętej wieczornej od godziny 18.15 do 19.00.

3. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. W tym dniu po Mszy świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja oraz zmiana tajemnic różańcowych: w Piotrkowiczkach po Mszy świętej o godzinie 9.45 i w Wysokim Kościele po Mszy o godzinie 12.00.

4. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa
– we wtorek – wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa
– w środę – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła
– w sobotę – wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana
Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze m.in.: Czym jest i jak działa pigułka „dzień po”, o której zrobiło się głośno za sprawą Ministerstwa Zdrowia, które planuje dopuścić ją do sprzedaży bez recepty; O tragicznej i do tej pory mało znanej wywózce na Wschód kilkadziesiąt tysięcy Górnoślązaków; Jeszcze nigdy w historii tyle osób nie uczestniczyło w jednej Mszy świętej odprawianej przez papieża Franciszka na Filipinach i wiele innych ciekawych artykułów.
Można też kupić Mały Gość Niedzielny dla dzieci, z najnowszą płytą Arki Noego.

Dziękujemy Wam za Waszą obecność i za wszelkie dobro. Niech Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej towarzyszy w tym tygodniu wszystkim parafianom i gościom.

Wasi duszpasterze – Salwatorianie