Okres Narodzenia Pańskiego

II Niedziela

4 stycznia 2015

1. Msza święta w tym tygodniu od poniedziałku do piątku będzie odprawiana w Wysokim Kościele rano o godzinie 9.00. Natomiast w sobotę odprawimy o godzinie 17.00 w Wysokim Kościele.

2. Przypominamy, ze kancelaria parafialna w czasie odwiedzin duszpasterskich jest czynna w tym tygodniu od środy do piątku w godzinach od 10.00 do 11.00.

3. We wtorek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego zwane Świętem Trzech Króli. Tego dnia błogosławimy kadzidło, mirrę i kredę. Poświęconą kredą na drzwiach naszych mieszkań, kreśli się litery CMB, które są skrótem łacińskiej formuły Chryste, błogosław temu domowi. To znak, że przyjęliśmy Światło Objawienia i chcemy aby Chrystus przebywał między nami i aby wszyscy, którzy Go szukają, znaleźli Go w naszych rodzinach. Msze święte w tym dniu zostaną odprawione w porządku niedzielnym.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego.

5. Plan odwiedzin kolędowych w tym tygodniu (kolędę rozpoczynamy zawsze od godziny 15.00):

– w poniedziałek (05.01) – Piotrkowiczki – ulice: Wzgórz Trzebnickich i Spacerowa (jeden kapłan od ul. Wzgórz Trzebnickich; drugi od państwa Iwaszuk)

– w środę (07.01) – Piotrkowiczki – pozostałe ulice – poza Spacerową (jeden kapłan od ul. Akacjowej; drugi od ul. Widokowej)

– w czwartek (08.01) – Pierwoszów – ulice: Lipowa, Dębowa, Wierzbowa, Parkowa, Sportowa, Ogrodowa, Spacerowa, Polna i Wrocławska (jeden kapłan od ul. Lipowej; drugi od państwa Brewka)

– w piątek (09.01) – Pierwoszów – ulice: Janowa, Leśna, Osiedlowa, Piękna, Słoneczna, Krótka, Wiosenna i Wrocławska (jeden kapłan od lasu; drugi od państwa Pawła Kowalczyka przy ul. Wrocławskiej)

6. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Teraz będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja oraz zmiana tajemnic różańcowych.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego! W najnowszym numerze oprócz stałych rubryk m.in.: Czym prorok różni się od wróżbity; O bogatej tradycji Orszaku Trzech Króli; Dlaczego nie można dzisiaj poznać dokładnej daty narodzin Jezusa? oraz wiele innych ciekawych artykułów.

Dziękujemy Wam za Waszą obecność, za życzliwość i wszelkie dobro. Życzymy Wam w rozpoczętym Nowym Roku dużo zdrowia, radości, pokoju i nadziei na każdy dzień, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej w życiu rodzinnym i zawodowym.