Oktawa Narodzenia Pańskiego

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

Jezusa, Maryi i Józefa

28.12.2014

1. W środę, 31 grudnia przypada ostatni dzień 2014 roku. Zapraszamy w tym dniu do obu naszych kościołów na Mszę świętą o godzinie 17.00, w czasie której będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dobrodziejstwa otrzymane w mijającym roku. Po Mszy świętej zostanie odprawione uroczyste nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne.

2. W czwartek, 01 stycznia  w Nowy Rok  w liturgii kościoła czcimy świętą Bożą Rodzicielkę Maryję. W tym dniu Kościół modli się o pokój na całym świecie. Msze święte w tym dniu zostaną odprawione: w Wysokim Kościele o godzinie 12.00 i 16.45; w Piotrkowiczkach o godzinie 9.45 i 18.00 i w Wiszni Małej o godzinie 11.00. Nie będzie Mszy świętej rano o godzinie 8.00. Jest to uroczystość nakazana każdy wierzący ma obowiązek uczestniczyć w tym dniu w Eucharystii!

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek po Mszy świętej odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę litanię do Matki Bożej. W miesiącu styczniu nie będzie odwiedzin chorych i ludzi starszych z naszej parafii. Odwiedzimy ich w pierwszą sobotę lutego.

4. W przyszłą niedzielę przypada pierwsza niedziela miesiąca. W tym dniu po każdej Mszy świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja oraz zmiana tajemnic różańcowych.

5. Od jutra, tj. 29 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Przyjdziemy do Waszych domów, aby wspólnie się pomodlić, udzielić błogosławieństwa i poświęcić mieszkania. Przyjęcie kolędy jest znakiem tego, że poczuwamy się do przynależności do tej konkretnej wspólnoty parafialnej. Odwiedziny kolędowe przeżyjmy w duchu wiary i pobożności! Pragniemy pobłogosławić każdy dom i każdą rodzinę. Szczególną modlitwą chcemy towarzyszyć tym, którzy zmagają się z trudnościami materialnymi i duchowymi! Dziękujemy także za każdą ofiarę i rozumiemy, że nie wszyscy mogą ją złożyć. Niech to nie będzie przeszkodą w przyjęciu kapłana.

6. Przypominamy o odpowiednim przygotowaniu do kolędy:
– wypada, aby gospodarz przywitał kapłana
– prosimy, aby telewizor był wyłączony
– na stole należy przygotować krzyż, zapalone świece i wodę święconą
– prosimy, aby pamiętać o zamknięciu psów.

7. Plan odwiedzin kolędowych na najbliższe dni:
29 grudnia 2014 – godz. 14.00 – Wysoki Kościół (jeden kapłan od ul. Pierwoszowskiej; drugi od plebanii)
30 grudnia 2014 – godz. 14.00 – Machnice (jeden kapłan od państwa Romaniuk; drugi od pani Biniek)
2 stycznia 2015 – godz. 14.00 – Mienice (jeden kapłan od państwa Bulskich; drugi od państwa Biernat)
Ofiary zbierane przez ministrantów do puszek przeznaczone będą na atrakcyjny wyjazd.

8. W czasie odwiedzin duszpasterskich w dniach 29 i 30 grudnia br. i 2 stycznia 2015 roku Msza święta będzie odprawiana w Wysokim Kościele rano o godzinie 9.00. Natomiast kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek, w środę i w piątek od godziny 10.00 do 11.00.

Dziękujemy Wam, Drodzy Parafianie,
za wspólne przeżywanie
– w duchu wiary –
tego roku, który osiągnął już swój kres.

Niech Pan będzie Wam nagrodą
za żywe tworzenie tej Wspólnoty