PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY 
W WYSOKIM KOŚCIELE
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Odpust ku czci Niepokalanego Serca NMP i Najświętszego Serca Pana Jezusa
21.06.2026 r.

  1. Dziś przeżywamy odpust ku czci Niepokalanego Serca NMP i Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej racji gościmy i witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. prof. KUL Tadeusza Guza. Odpust to także czas naszej osobistej wdzięczności Panu Bogu za liczne łaski, które otrzymują mieszkańcy i duszpasterze naszej parafii dzięki Niepokalanemu Sercu NMP. Możemy także otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Centralne uroczystości rozpoczną się Mszą św. o g. 11.00 pod przewodnictwem ks. prof. Tadeusza Guza. Po Mszy św. zapraszamy na Festyn Parafialny na placu w pobliżu kościoła. Będzie tam pełno niespodzianek i wiele atrakcji, a przede wszystkim wspaniała atmosfera. Podziękowania za organizację tego wydarzenia skierujemy za tydzień w niedzielę. Dochód z festynu zostanie przeznaczony na remont kościoła. Zapraszamy do modlitwy i radosnego świętowania. 
  2. Dziękujemy mieszkańcom Wisznia Małej za przygotowanie kościoła do dzisiejszej uroczystości odpustowej.
  3. Decyzją ks. Prowincjała w dniu 30 czerwca swoją posługę w naszej parafii zakończy ks. Stanisław Pajestka SDS. Zapraszamy do modlitwy w intencji ks. Stanisława szczególnie na Mszach św. o g. 9.30 w Piotrkowiczkach i o 11.00 w Wysokim Kościele.  Od 1 lipca powitamy ks. dr. Mirosława Socałę SDS, który będzie pełnił posługę przełożonego wspólnoty.
  4. Dziękujemy mieszkańcom naszej parafii za piękne uczestnictwo w uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa i przygotowanie ołtarzy do których udaliśmy się z Najświętszym Sakramentem.
  5. 25 czerwca w czwartek zakończenie roku szkolnego. Msza św. o g. 16.00 w kościele parafialnym w Wysokim Kościele. Serdecznie zapraszamy dzieci, rodziców, nauczycieli, wychowawców, katechetów do modlitwy i wdzięczności Panu bogu za kończący się rok szkolny i katechetyczny.
  6. Od 6 do 13 lipca w Dobroszycach odbędzie się 33. Salwatoriańskie Forum  Młodych. W tym roku wydarzenie odbywać się będzie pod hasłem „zaNim pójdę”. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia: www.forummłodych.sds.pl. Zapraszamy młodzież do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu.
  7. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i zakupu prasy religijnej –  Tygodnika Parafialnego Nasza Wiara i  Gościa Niedzielnego.
  8. Życzymy wszystkim obfitości Bożych łask w nadchodzącym tygodniu za przyczyną Niepokalanego Serca NMP.