Uroczystość Narodzenia Pańskiego

25 XII 2014

1. Jednym ze sposobów przeżywania świąt Bożego Narodzenia jest wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. To piękna i głęboka tradycja. Niech więc nasze katolickie domy rozbrzmiewają kolędą śpiewaną w gronie rodziny i przyjaciół.

2. Jutro (26 grudnia) w drugi dzień świąt obchodzimy święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte zostaną odprawione w porządku niedzielnym. Ofiary złożone w tym dniu na tacę, przekażemy na utrzymanie Papieskiego Fakultetu Teologicznego we Wrocławiu.

3. W najbliższą niedzielę obchodzimy święto świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

4. Informujemy, że odwiedziny duszpasterskie, czyli tzw. kolęda rozpocznie się w tym roku od 29 grudnia 2014 roku. Plan kolędy jest wywieszony w gablotkach przed kościołem i na naszej stronie internetowej. Prosimy o zapoznanie się z nim i sprawdzenie czy uwzględnione zostały wszystkie ulice.

5. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić święta: w sobotę – św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Wszystkim Solenizantom składamy: dużo zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

6. Dziękujemy: Pani Ewie Bęben za ofiarowane do kościoła choinki, Panu Andrzejowi Starule i Andrzejowi Walęckiemu za załatwienie i przywiezienie choinek do kościoła parafialnego i do kościoła filialnego w Piotrkowiczkach; Pani Teresie Kukułce i jej rodzinie za zrobienie szopki, udekorowanie i przygotowanie kościoła parafialnego. Serdeczne podziękowania składamy również Panu Adamowi Janikowi oraz mieszkańcom Piotrkowiczek i Mienic, którzy zadbali o wystrój szopki betlejemskiej i kościoła filialnego.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam i Waszym bliskim, aby pokój, który Aniołowie zwiastowali światu, zagościł w Waszych domach i Waszych sercach!

Salwatorianie