PARAFIA P.W. NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
W WYSOKIM KOŚCIELE
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
X Niedziela Zwykła
7 czerwca 2026 r.
- Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych. Wysoki Kościół w dni powszednie 17.30; niedziela przed Mszą św; Piotrkowiczki w piątki po Mszy św.
- Zbliża się uroczystość odpustowa ku czci Niepokalanego Serca NMP i Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wysokim Kościele – niedziela 21 czerwca br. (Niedziela). Centralnym wydarzeniem będzie Msza św. o g. 11.00 w intencji o Boże błogosławieństwo i z prośbą o dalszą Bożą opiekę dla mieszkańców naszej parafii. Po Mszy św. zapraszamy na plac w pobliżu kościoła, gdzie odbędzie się 4 Festyn Parafialny. W programie przygotowaliśmy:
- animacje dla dzieci i dmuchaniec,
- atrakcje takie, jak: lody, wata cukrowa, popcorn, bańki mydlane, malowanie twarzy itp.
- tradycyjne przysmaki: chleb ze smalcem i ogórkiem, pierogi, bigos, kiełbasa z grilla, hot dogi, zimne napoje, loteria fantowa, wspólna biesiada.
Dochód z Festynu będzie przeznaczony na kolejny etap remontu naszej świątyni. W organizację Festynu prosimy o włączenie się mieszkańców naszej parafii, która mogłaby wyrażać się w dostarczeniu tradycyjnych przysmaków oraz fantów na loterię.
Tegoroczny odpust poprzedzi wyjątkowe wydarzenie, a mianowicie Rekolekcje Odpustowe, które poprowadzi wybitny filozof, teolog, profesor nauk humanistycznych KUL, ks. prof. Tadeusz Guz, twórca Centrum Filozofii Ateny Roztocza. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania kliku konferencji, które wygłosi ks. Prof. Tadeusz Guz.
Piątek 19 czerwca br. po Mszy św. o g. 18.00, czyli 18.30 tematem I konferencji będzie: Czy piekło jest puste? Miłosierdzie czy sprawiedliwość?
20 czerwca br. po Mszy św. o g.18.00, czyli 18.30 tematem II Konferencji będzie: Trójca Święta: jak rozumieć trzy Osoby Boskie?
21 czerwca (niedziela) na Mszach św. w ramach homilii zostanie przybliżona tematyka: po co współczesnemu człowiekowi Pan Bóg w rozumieniu katolickiego chrześcijaństwa? Niepokalane Serce NMP. Zapraszamy do wysłuchania konferencji i spotkania z naszym gościem specjalnym w kościele parafialnym w Wysokim Kościele. Szczegóły znajdziemy także na plakatach. - Radę Parafialną zapraszamy na spotkanie w poniedziałek na g. 19.00.
- Msza św. na zakończenie roku szkolonego i katechetycznego w intencji dzieci, rodziców, nauczycieli, wychowawców, katechetów zostanie odprawiona w czwartek 25 czerwca br. o g. 16.00 w Wysokim Kościele. Zapraszamy do modlitwy.
- Życzymy Bożego błogosławieństwa i obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu.