07 grudnia 2014 r.

II NIEDZIELA ADWENTU

1. Jutro obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte zostaną odprawione w obu kościołach o godzinie 17.00.

2. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny swoje imieniny obchodzi Senior Jego Ekscelencja Arcybiskup Marian Gołębiewski. Prosimy abyście pamiętali o nim w swoich modlitwach.

3. W tygodniu, tj. od poniedziałku do piątku o godzinie 17.00 są odprawiane w obu kościołach Msze święte roratnie, na które jeszcze raz zapraszamy do licznego uczestnictwa wszystkie dzieci, młodzież gimnazjalną i wiernych.

4. W sobotę, 13 grudnia o godzinie 11.00 w świetlicy przy kościele parafialnym swoje spotkanie będzie miała młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Natomiast spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza, tj. ministrantów i lektorów będzie również w tym dniu o godzinie 12.00 na plebanii.

5. W przyszłą niedzielę osoby należące do parafialnego Caritas i woluntariusze po raz drugi będą zbierać ofiary do puszek na pomoc w przygotowaniu paczki dla rodzin wielodzietnych na Święta Bożego Narodzenia. Bardzo mile widziani są sponsorzy, którzy chcieliby wspomóc nasze parafialne inicjatywy. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać! Informujemy też, że od poniedziałku w sklepach na terenie naszej parafii są wyłożone kosze, do których można składać artykuły spożywcze i chemiczne. W miarę możliwości wspomóżcie potrzebujące rodziny naszej parafii.

6. Pani Magdalenie i Panu Krzysztofowi Kwiecień za pomoc w zakupieniu towaru i za sponsorowanie, innym sponsorom, którzy wspomogli swoją ofiarą, woluntariuszom i osobom Caritasu, którzy zaangażowali się w przygotowaniu paczek dla dzieci na dzień świętego Mikołaja oraz innym osobom, którzy pomogli nam, by to święto dla dzieci miało miejsce, składamy serdeczne Bóg zapłać!

7. Po Mszy świętej można zakupić świece wigilijne Caritas. Małe kosztują 6 złotych, a duże 12 złotych.

8. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w sobotę – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia składamy: dużo zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

9. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Teraz będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego! W najnowszym numerze oprócz stałych rubryk m.in.: O Ks. Mateuszu Dziedzicu- uwolnionym z rąk rebeliantów w Republice Środkowoafrykańskiej; Szkoła dobrej modlitwy według św. Teresy z Avila – druga część adwentowego cyklu pod tytułem: „ Bóg sam wystarczy” oraz wiele innych ciekawych artykułów.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłą śp. Alicję Wittchen z Wiszni Małej. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niej: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie… .

Dziękujemy Wam za tworzenie tej Eucharystycznej wspólnoty. Za wszelkie dobro, zwłaszcza pomoc okazaną potrzebującym! Prosimy o nią nadal! Życzymy błogosławionego tygodnia!