30 listopada 2014 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU

 

1. Od jutra w obu naszych kościołach, tj. od poniedziałku do piątku, w tygodniu o godzinie 17.00 będą odprawiane Msze święte roratnie, na które zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież gimnazjalną i wiernych. W czasie rorat dzieci otrzymają planszę, na której będą przyklejać obrazki otrzymywane każdego dnia. Prosimy też aby dzieci na roraty przychodzili z lampionami.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek po Mszy świętej w kościele parafialnym odczytamy intencje dziękczynne i błagalne przyniesione przez Was do środy, odmówimy litanię do świętego Ojca Pio i na koniec będzie ucałowanie relikwii. W tym też dniu będziemy się modlić o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.

3. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty w pierwszy piątek miesiąca w Wysokim Kościele będzie od godziny 16.15, natomiast w Piotrkowiczkach od godziny 16.45.

4. W piątek, 5 grudnia, w przeddzień wspomnienia świętego Mikołaja Msze święte roratnie zostaną odprawione: w Wysokim Kościele o godzinie 17.00, a w Piotrkowiczkach wyjątkowo o godzinie 17.30! W tym dniu szczególnie zapraszamy dzieci do uczestnictwa w roratach i na spotkanie ze świętym Mikołajem.

5. W pierwszą sobotę miesiąca, tj. 6 grudnia odwiedzimy od godziny 9.00 chorych i ludzi starszych z naszej parafii. Prosimy rodzinę i sąsiadów o poinformowanie chorych o tej zmianie.

6. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych: w Piotrkowiczkach po Mszy o godzinie 9.45 i w Wysokim Kościele po Mszy o godzinie 12.00.

7. Dzisiejsza składka pieniężna zbierana do puszek przez osoby należące do parafialnego Caritas i woluntariuszy jest przeznaczona w przygotowaniu paczki dla rodzin wielodzietnych na święta Bożego Narodzenia. Jednocześnie informujemy, że ofiara zbierana przez te osoby w zeszłą niedzielę na zrobienie paczek, które dzieci otrzymają w tym tygodniu w piątek z okazji świętego Mikołaja wyniosła 787 złotych. Bardzo serdecznie dziękujemy!

8. Dzisiaj i w następne niedziele Adwentu, po każdej Mszy świętej można zakupić świece wigilijne Caritas. Małe świece kosztują 6 złotych, a duże 12 złotych.

9. Informujemy, że od jutra, tj. od poniedziałku w sklepach na terenie naszej parafii będą wyłożone kosze, do których można składać artykuły spożywcze i chemiczne przeznaczone na zrobienie paczek dla rodzin wielodzietnych na święta Bożego Narodzenia. W miarę możliwości wspomóżcie potrzebujące rodziny naszej parafii.

10. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w środę – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana; w środę – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy; w sobotę- wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia składamy: zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego! W najnowszym numerze m.in.: Nie uciekaj od Boga po grzechu- początek adwentowego cyklu ze świętą Teresą z Avila; Wyjątkowy reportaż z klasztoru sióstr karmelitanek w Gnieźnie oraz wiele innych ciekawych artykułów.

Dziękujemy Wam za Waszą obecność i za wszelkie dobro. Niech Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej towarzyszy w tym tygodniu wszystkim parafianom i gościom.